Українська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню (СЦКК) повідомляє про обстріл шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів хімічного виробництва Торецького фенольного заводу з боку бойовиків. В середу, 25 липня, представники СЦКК виявили розрив артилерійського боєприпасу в чаші шламонакопичувача, повідомляє пресс-центр Операціїї об'єднаних сил.
"Спеціалісти на даний момент не можуть оцінити пошкодження об'єкта. При цьому не виключено, що вибуховою хвилею могли бути пошкоджені стіни чаші. В такому випадку це може призвести до потрапляння отруйної рідини в грунтові води і надалі в річку Кривий Торець, що спричинить масштабну екологічну катастрофу на території Донецької області", - йдеться в повідомленні у Facebook.
СЦКК нагадує, що обидві сторони конфлікту взяли на себе письмові зобов'язання щодо дотримання режиму припинення вогню в районі проведення аварійно-відновлювальних робіт по зміцненню шламонакопичувача. Йдеться про період з 10 липня до 1 серпня для гарантування безпечної роботи патрулів спостерігачів ОБСЄ і всіх залучених фахівців.
"Однак перспектива екологічної та гуманітарної катастрофи у регіоні, вочевидь, не надто хвилює ватажків збройних формувань РФ та їх кремлівське керівництво", - зазначається у повідомленні.
Як повідомлялося раніше, у квітні на неконтрольованій Україною шахті "Юний комунар" було повністю припинене водовідведення. Об'єкт переведено з "сухої" у стан "мокрої" консервації без згоди МАГАТЕ та Держатомрегулювання України. При цьому припинення водовідведення може привести до появи на поверхні штучних радіонуклідів, що можуть міститися в капсулі - стронцію-137, цезію-90 і плутонію-239.
Детальніше про стан ядерних об'єктів на окупованих територіях читайте в матеріалі Тетяни Вербицької "Мутації небезпеки, або Радіаційні загрози окупованих територій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".