UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформація про затримання Семенченка і Шевченка виявилася помилковою

Редакція ZN.UA приносить вибачення своїм читачам і колегам за публікацію неточної інформації.

Інформація про те, що Служба безпеки України затримала колишнього народного депутата від «Самопомочі» Семена Семенченка і «агента НАБУ» Євгена Шевченка за підозрою в створенні незаконного збройного формування - «приватної військової компанії» виявилася помилковою. Про це Шевченко написав у Facebook.

"Служба безпеки України повідомила, що в Київській області (наскільки я зрозумів, де в Петрівцях) знайдено зброю і вибухівку, і планувалося вчинення тяжких злочинів, в тому числі на території України. За версією слідства, організаторами цього незаконного збройного формування та власниками знайденої зброї тобто я (Євген Шевченко - ред.) і Семен Семенченко. Сказати, що я обурений цими ганебними звинуваченнями - це нічого не сказати ", - йдеться в повідомленні Шевченка в Facebook. 

Він уточнив, що свою спільну позицію у справі допрацьовує з адвокатом і озвучить її на суді при обранні запобіжного заходу.

"Поки я отримав повістку на допит на понеділок (29 березня - ред.), а суд по запобіжному заході повинен бути на днях - чекаю повідомлення від слідчого", - пояснив Шевченко.

Напередодні пресслужба СБУ повідомила про те, що викрила і припинила діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

Підготовка членів «ПВК» відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області – там проходили бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навики військових бойових дій. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном.

Матеріали справи свідчать, що контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України. Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

"За версією слідства, Семен Семенченко та Євген Шевченко є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами. Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів", - йшлося на сайті СБУ.

Нагадаємо, 2 грудня 2019 року Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило про арешт в столиці Тбілісі шести громадян України і одного грузинського громадянина. За повідомленням МЗС Грузії, в номерах двох готелів в столиці Тбілісі, де жили затримані, під час обшуків вилучили пістолети "Беретта" і Макарова, саморобний автоматична зброя і різні боєприпаси, розслідування ведеться за пунктами статті Кримінального кодексу Грузії про "незаконне придбання і зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів і вибухових пристроїв ". За твердженням самих обвинувачених, які є колишніми бійцями батальйону "Донбас", вони приїхали до Грузії з туристичними цілями і щоб погостювати у друзів. Зброя, як вони стверджують, ним "підкинули" під час спецоперації.

У соцмережах повідомляли, що серед затриманих був депутат Семен Семенченко, який уникнув арешту завдяки дипломатичним паспортом. Сам депутат заявляв, що приїхав до Грузії як "звичайний іноземець", але прямо слів про дипломатичний паспорт не заперечував. Той факт, що від того часу Семенченко більше місяця не може покинути Грузію, він пояснює як "надання допомоги затриманим громадянам України".