UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ заблокувала камери, які «засвітили» роботу ППО під час ракетної атаки на Київ

Обидві були зламані російськими хакерами.

Служба безпеки по встановила адреси і демонтувала вебкамери, що транслювали роботу систем протиповітряної оборони та локації критичної інфраструктури Києва під час повітряної атаки Росії на столицю 2 січня.

Згідно з повідомленням СБУ, мова йде про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які були зламані російськими спецслужбами та шпигували за роботою  Сил оборони у Києві.

Один із пристроїв знаходився на балконі багатоквартирного будинку і використовувався місцевим ОСББ для моніторингу прибудинкової території. Камеру зламали російські хакери та отримали віддалений доступ до управління цією вебкамерою. Зокрема російські спецслужби змінювали кут огляду та під’єднали її до стрімінгової платформи в YouTube. Таким чином російські спецслужби приховано фіксували всю візуальну інформацію у діапазоні роботи камери.

Читайте також: Від російської ракетної атаки у Солом'янському районі Києва загинуло вже двоє людей

Інший пристрій виявили в одному з житлових комплексів Києва. Мешканці використовували його для нагляду за прибудинковим паркінгом. Цією вебкамерою росіяни також віддалено керували для прихованої фіксації прилеглої території, у тому числі об’єктів критичної інфраструктури.

«За наявною інформацією, за допомогою цих камер агресор збирав дані для підготовки і коригування ударів по Києву. За всіма викрити фактами тривають комплексні заходи для нейтралізації нових спроб ворога вести розвідувально-підривну діяльність через онлайн-камери», - заявили в СБУ.

В спецслужбі зазначили, що загалом з початку повномасштабного вторгнення кіберфахівці СБУ заблокували роботу близько 10 тис. ІР-камер, які росіяни могли використовувати для коригування ракетних обстрілів по Україні.

Читайте також: Уламки ракет РФ впали у районі посольства США у Києві — Шевченківська РДА

СБУ закликає власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян – повідомляти про виявлені стріми з таких камер на офіційний чат-бот СБУ. 

Згідно з розслідуванням «Схем» в Україні  роками працювали, а місцями  і досі продовжують роботу,  тисячі камер спостереження з програмним забезпеченням від російського виробника TRASSIR/DSSL, які відправляють дані насамперед на сервери в Москву, які контролює дружня до ФСБ РФ компанія,  а потім уже користувачам.