UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ: за час карантину викрили 154 поширювачів фейків про коронавірус

Служба заблокувала 2 тисячі інтернет-спільнот.

За період карантину в Україні Служба безпеки України виявила 154 агітатори, які поширювали фейки про коронавірус, а також заблокувала понад 2 тисячі відповідних інтернет-спільнот із загальною аудиторією понад 700 тисяч підписників. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що інтернет-контент подібної тематики здебільшого поширюється з російського інформаційного простору. Він спрямований на створення штучної паніки або містить заклики до порушення умов карантину.

"Зокрема, серед виявлених 154 осіб Служба вже встановила 8 інтернет-агітаторів, які цілеспрямовано діяли за завданням російської сторони. Такі агітатори працювали в Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні та Києві. Щодо них, то слідчі СБУ розпочали кримінальні провадження за статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України. Тобто за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", - йдеться в повідомленні СБУ.

Третина з виявлених агітаторів вже притягнута до адміністративної відповідальності. Голова Служби безпеки Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки й оборони України пропозицію продовжити санкції щодо російських соцмереж "Одноклассники" і "ВКонтакте" ще на 3 роки.

"Фейки в країнах сталої демократії прирівняно до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому", – заявив Баканов.

Протягом березня СБУ викрила 81 інтернет-агітатора, які поширювали фейки про COVID-19. Як мінімум шестеро з них працювали за завданням російських спецслужб.

Російські засоби масової інформації розгорнули значну дезінформаційну кампанію проти Заходу, щоб викликати паніку і посіяти недовіру на тлі поширення пандемії коронавірусу. Головною метою поширення дезінформації в ЄС називають - блокування якісної інформації на тлі пандемії коронавірусу.