UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ: у двох областях України крали кошти на ремонті доріг

Зловмисники працювали через підставні фірми.

Сьогодні, 4 вересня, Служба безпеки України викрила розкрадання держкоштів на ремонті доріг у Донецькій та Кіровоградській областях.

За попередньою інформацією відомства, збиток бюджету України склав понад 25 млн гривень, повідомляє пресслужба відомства.

У 2017 році Донецький облавтодор уклав з місцевою будівельною фірмою сім контрактів на проведення ремонту міжміських і міжобласних доріг на більш ніж 16 млн гривень. Більшу частину цих коштів підрядник привласнив шляхом внесення в документациях помилкових даних про використані матеріали.

В результаті цієї схеми бюджету України завдали збитків майже в 10 млн гривень. Колишньому і нинішньому директорам будівельної фірми оголошено про підозру.

Читайте також: У справі про корупцію ексголови "Укравтодору" затримали ще одного фігуранта

У Кіровоградській області в 2020 році обласне профільне держпідприємство уклало підрядний договір з місцевою приватною структурою. Комерсанти мали відремонтувати автомобільну дорогу загального користування в Голованівському районі протяжністю понад 4 кілометрів.

Під час виконання робіт підрядник відхилився від умов проектно-кошторисної документації і використовував асфальтобетонне покриття, яке не відповідає вимогам. За висновком будівельно-технічної експертизи, комерсанти могли завдати шкоди обласному бюджету на понад 15 млн гривень.

Нагадаємо, 2 вересня в Херсоні на хабарі викрили чиновника Чорноморського управління Укртрансбезпеки.

Функціонера підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за пропуск габаритного транспорту.

Також 28 серпня Служба безпеки України затримала в Києві чиновника Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Держслужби з надзвичайних ситуацій через вимагання 70 тисяч доларів.

Хабар держслужбовець повинен був отримати за видачу дозвільної документації.

Також керівництво Міністерства оборони і Збройних Сил України призначило службове розслідування для встановлення причини і умов скоєння злочину чиновниками командування Медичних сил при закупівлі засобів індивідуального захисту для військовослужбовців.

На час проведення розслідування підозрюваних відсторонили від виконання службових обов'язків.

Раніше ZN.UA писало, що коли на початку осені 2019 го ми прийшли в систему, суспільна довіра до органів прокуратури була одним з найбільш низьких серед усіх органів державної влади. Прокуратура була політизованою, розділеної на сфери впливу, а її діяльність була далека від встановлення верховенства права та лише загострювала в суспільстві питання про справедливість. Подробиці в матеріалі "Відновити довіру до прокуратури: місія здійсненна".