Служба безпеки України та Національна поліція розробили єдині підходи для захисту об’єктів критичної інфраструктури, повідомила пресслужба СБУ. Фахівці також напрацювали спільні алгоритми протидії сучасним викликам.
Вказано, що мова про спільні підходи до викликів йшла під час міжвідомчої наради, у якій взяли участь співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції.
«Об’єкти критичної інфраструктури можуть стати майданчиками для диверсій, терористичних актів, зловживань, несанкціонованих втручань тощо. Тому превентивні дії на загальнодержавному рівні мають бути узгоджені між безпековими і правоохоронними органами, зокрема і для протидії сучасним загрозам гібридного характеру. Особливу увагу слід приділити об’єктам життєзабезпечення транспортної, паливно-енергетичної, медичної, житлово-комунальної інфраструктури», - повідомили у пресслужбі.
Фахівці Служби безпеки та Національної поліції обговорили детальні механізми подальшої співпраці та обміну інформацією. Вказано, що це дозволить своєчасно виявляти і нейтралізувати загрози на подібних об’єктах, а також мінімізувати вплив і наслідки можливих подій.
«Крім того, фахівці обох відомств співпрацюватимуть у межах міжвідомчої експертної групи з питань захисту критичної інфраструктури при Мінекономіки та при підготовці відповідного законопроекту «Про критичну інфраструктуру та її захист», - додали в СБУ.
Раніше повідомлялося про те, що кіберфахівці Служби безпеки перевірили ймовірність ризиків витоку даних із сервісу CloudFlare, яким користуються держслужбовці, і не виявило загрози для державних ресурсів і критичної інфраструктури.
До перевірки залучалися Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ та Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку. Дані для проведення діагностики надала компанія «Cloudflare Inc».