UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ приведено в режим підвищеної готовності у всіх областях

Спецслужби постійно відстежують та перевіряють інформацію, яка може становити загрозу країні.

У зв’язку з російською військовою загрозою Службу безпеки України приведено в режим підвищеної готовності у всіх регіонах країни. Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко, відповідаючи на запитання, чи перевіряють правоохоронці інформацію про роздмухування сепаратистських настроїв в окремих регіонах України, пише "Укрінформ".

"Співробітники СБУ в усіх областях, а не тільки у прикордонних, переведені в режим підвищеної готовності. Посилено контррозвідувальну і оперативно-розшукову складову. У більшості областей країни СБУ вже проводить заплановані масштабні антитерористичні навчання", — повідомив він.

Дехтяренко також підкреслив, що спецслужба постійно аналізує та перевіряє всю інформацію, яка може становити загрозу національній безпеці держави.

"Ми адаптуємо свою роботу в залежності від актуальних викликів часу. При цьому значна її частина може бути непублічною. Це — одна зі специфік служби. Також налагоджено системну комунікації та співробітництва з колегами по силовому блоку, які за законом відповідають кожен за свій напрямок", — додав спікер СБУ.

Читайте також: Командувач оцінив готовність Об'єднаних сил відбити ворожий наступ

Нагадаємо, що СБУ проводить та планує масштабні багатоетапні антитерористичні навчання у більшості областей України. Під час тренувань посилена увага приділяється відпрацюванню дій із захисту стратегічно важливих об’єктів та кордонів держави. Метою проведення заходів є удосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам.

Минулого тижня тренувальні заходи почалися, зокрема, у ХарківськійХерсонській та Сумській областях. Вони, а також навчання сил територіальної оборони в прикордонних районах проводяться в умовах наростаючої загрози російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні "незворотними наслідками" і "початком кінця". Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.