Сьогодні, 27 липня, співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області припинили спробу контрабанди з України культурних цінностей, серед яких старовинні ікони з натуральних перлин.
"Організатора контрабандного каналу оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України. Тривають слідчо-оперативні дії щодо встановлення інших осіб, причетних до скоєння злочину", - повідомив на своїй сторінці в Facebook начальник прес-центру УСБУ в Харківській області. Владислав Абдула.
Харків'янин скуповував ікони по всій Україні. Через інтернет він підшукував покупців за кордоном й нелегально переправляв цінності поштою за межі країни. Чоловік ховав ікони всередині комп'ютерної техніки, а поштові відправлення здійснював від імені підставних осіб.
В рамках кримінального провадження слідчі СБУ протягом липня задокументували, як підозрюваний у злочині два рази відправляв міжнародні посилки зі старовинними іконами з натуральних перлин у Сполучені Штати Америки. Правоохоронці блокували ці відправлення, а ікони вилучили.
Вилучене становить культурну цінність, а також має історичне значення. Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного у Харкові оперативники і слідчі спецслужби вилучили підготовлені до контрабанди старовинні ікони та інші докази злочинної діяльності.
Правоохоронці в даний час ідентифікують близько 200 ікон, знайдених під час обшуку, і визначають законність їх придбання.
Раніше повідомлялося, що прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно співробітника Служби безпеки України, якому інкримінують зловживання впливом (ч. 2 ст. 269-2 Кримінального кодексу), повідомили в Державному бюро розслідувань у п'ятницю, 24 липня.
За даними слідства, СБУшник отримав 35 тисяч гривень за сприяння і нестворення перешкод при перетині кордону громадянину України, який виїжджав в Угорщину.
Співробітникові черкаської поліції повідомили у підозрі в торгівлі наркотиками, повідомили в Державному бюро розслідувань у п'ятницю, 24 липня.
За даними слідства, заступник начальника одного з відділів Управління стратегічних розслідувань ГУ НПУ в Черкаській області протягом червня-липня незаконно купував, зберігав і перепродував наркотики. Слідчі ДБР задокументували ці факти.