UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ припинила діяльність угруповання, яке "оформило" фальшиві документи 500 нелегалам

Виготовлені підробки поштою надсилалися "клієнтам"

Контррозвідка СБУ припинила діяльність організованого угруповання, учасники якого незаконно переправляли в Україну вихідців з країн так званого "міграційного ризику".
Як встановили правоохоронці, кілька громадян нашої держави через спеціалізовані ресурси Інтернету і особисті контакти отримували замовлення та в подальшому підробляли документи, необхідні для отримання візи для в'їзду в країну.

"Виготовлені підробки надсилалися "клієнтам" поштовими службами. Оплата послуг проводилась через банківські картки, оформлені на підставних осіб. За період 2017-2018 років зловмисники встигли "оформити" фальшиві документи понад п'ятистам особам", – зазначається в повідомленні прес-служби відомства.

Трьох осіб, причетних до організації нелегального "бізнесу", одночасно затримали в Києві та Одесі. Під час обшуків за місцями їхнього проживання, роботи та в транспортних засобах правоохоронці вилучили значну кількість підроблених документів та обладнання для їх виготовлення.

Зокрема, було виявлено чисті бланки державних установ, банків, комерційних структур, штампи і печатки вітчизняних та іноземних державних органів, відповідне технічне обладнання, принтери, комп'ютерну техніку, банківські карти, їх заготовки, а також обладнання для їх програмування, грошові кошти в сумі близько півтора мільйона гривень. Також у фігурантів справи вилучена незареєстрована вогнепальна та травматична зброя й набої.

У рамках відкритого СБУ кримінального провадження трьом затриманим повідомлено про підозру в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 ККУ (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Триває досудове слідство.

Додамо, що в переліку "міграційного ризику" – 70 країн, серед них і Росія.

З 1 січня на пунктах пропуску на державному кордоні в повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних громадян 71 держави й осіб без громадянства. З початку року біометричний контроль на кордоні пройшли вже понад 193 тисяч осіб, з них 140 тисяч росіян.