UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ повідомила про підозри ватажкам "Сомалі"

Внаслідок обстрілів Авдіївки 26 січня 2015 року загинули двоє людей, ще двоє отримали поранення.

© СБУ
© СБУ
© СБУ

Служба безпеки України повідомила про підозри у вчиненні терористичного акту в Авдіївці в 2015 році ватажкам угрупування "Сомалі". Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Слідчі спецслужби задокументували, що обстріл мирних житлових кварталів районного центру із населенням у декілька десятків тисяч людей реактивними системами залпового вогню "Град" здійснювався із території, тимчасово підконтрольної терористам. Згідно з висновками комплексу експертиз, терористи вели обстріл некерованими реактивними осколково-фугасними снарядами М-21ОФ з району міст Мінеральне, Яковлівка та Ясинувата. Під час теракту було випущено не менше ніж сімдесят таких снарядів", - йдеться в повідомленні.

Відомо, що наслідком обстрілу Авдіївки в серпні 2015 року стала загибель двох мирних жителів, ще двоє отримали поранення. Крім цього, повністю або частково були знищені жилі квартири і будинки, дитячий садочок, лікарня та інші комунальні заклади.

"Слідчі СБ України встановили безпосередню участь у злочинних обстрілах житлових кварталів Авдіївки бойовиків двох підрозділів 1-ї окремої батальйонно-тактичної групи "Сомалі" так званого "міноборони ДНР"", - йдеться в повідомленні.

Перехоплені розмови бойовиків підтвердили, що вони координували та здійснювали обстріл "Градами" мирного міста, де на той час не перебувало жодного українського військового.

Відомо, що наразі найманцю проросійського НЗФ "гвардій підполковнику" "Морю" повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260, ч. 3 ст. 258, п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, його спільнику "Академіку" - ч. 3 ст. 258, п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Раніше СБУ відкрила справу по факту шантажу примусовою "паспортизацією" громадян, які мешкають на території тимчасово окупованої Луганщини. Ватажки бойовиків спонукають громадян отримати паспорт псевдореспубліки. Це повинно гарантувати отримання соціальних виплат та працевлаштування у сферах освіти, охорони здоров'я, соціального захисту. Ті громадяни, які за власним бажанням уникають примусової "паспортизації", стають жертвами дискримінації та репресій.