UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ оголосила про підозру Кадирову та його поплічникам

Кадиров підозрюється за трьома статтями Кримінального кодексу.

Служба безпеки України оголосила про підозру голові Чеченської республіки РФ Рамзану Кадирову та двом його поплічникам Даніілу Мартинову (заступнику начальника управління федеральної служби військ нацгвардії РФ по Чеченській республіці) і Хусейну Межидову (командиру тактичної групи 249 окремого моторизованого батальйону «Південь» 46-ї окремої бригади оперативного призначення північно-кавказького округу військ нацгвардії рф), повідомляє пресслужба СБУ.

Кадирова підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу України:

Мартинова і Межидова підозрюють за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням).

За інформацією СБУ, в лютому-березні 2022 року Кадиров особисто керував розробкою та плануванням окремих військових операцій підрозділів, віддавав накази, заслуховував звіти та доповіді їхніх керівників.

Мартинов у минулому був спецпризначенцем ФСБ - зараз він відповідає за  підготовку  особистої охорони Кадирова, після того, як той відмовився від охорони ФСБ.

Встановлено, що 5 березня Мартинов особисто керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. За його наказами окупанти:

Читайте також: Міністр оборони: «Кожному доведеться принести в жертву заради України частину комфорту» 

За наказом Межидова у період з 25 лютого по 13 березня відбулося незаконне захоплення у заручники та утримування у підвалах багатоповерхівок майже двох сотень мешканців Гостомеля. Серед потерпілих – жінки, люди похилого віку та неповнолітні діти. Полонених, які померли в нелюдських умов тримання (сирість, холод, нестача води, їжі та медикаментів), «хоронили» поблизу будинку.

Обидва «військові чиновники» звинувачуються в: утримуванні цивільних; порушенні правил поводження з цивільним населенням; використанні їх у якості «живого щита». Крім того, Межидов підозрюється ще і в пограбуванні цивільних осіб і об’єктів.

СБУ продовжує розслідування щодо інших можливих злочинів цієї трійки.

Притягнути агресора до відповідальності, і не лише моральної, а й із компенсацією за завдану шкоду — головна мета потужного наступу на юридичному фронті. І його вже розгорнула Україна — як держоргани, так і численні неурядові ініціативи. Детальніше про це читайте у статті Олександра Водяннікова «Держава-агресорка і юрисдикційні імунітети: як отримати репарації».