Офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін вважає, що українську льотчика і народного депутата Надію Савченко, незаконно засуджену на 22 роки, можуть відправити до колонії в Мордовії.
"Поки обміну не відбулося, якщо ця дівчина приїде в яку-небудь одну з мордовських колоній, я думаю, що вона буде одним з активних учасників художньої самодіяльності. Єдине, що я думаю, постояльцям цих колоній може не сподобатися її репертуар", - сказав він у п'ятницю в ефірі радіостанції "Вести FM".
Раніше в Мордовії в ІК-14 відбувала покарання учасниця Pussy Riot Марія Толоконнікова, засуджена за хуліганство в храмі Христа Спасителя. Толоконнікова скаржилася на порушення прав ув'язнених, побої і погрози зі сторони адміністрації колонії.
22 березня російський суд визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і в незаконному перетині кордону РФ. При цьому з української льотчиці зняли звинувачення в обстрілі мирних жителів. Савченко отримала 22 роки позбавлення волі (звинувачення просило 23 роки - за епізод "незаконний перетин кордону" суд призначив покарання у вигляді 30 тисяч рублів штрафу). В цілому українка повинна провести в колонії 20 років: скорочення терміну відбулося за рахунок знаходження Савченко під вартою з 30 червня 2014 року.
Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, і перевезена через кордон в Росію.
Прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу.
В середині березня 2016 року Україна передала Евросоюзу "список Савченко" - список осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ.
Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових.
Російські військові Олександр Александров Євген Єрофєєв були затримані українськими військовими на території Донбасу. Спецназівців перевезли до Києва – тут вони дали розгорнуті показання щодо своїх дій та мету перебування в Україні.
Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні.
Нагадаємо, підписаних 12 лютого 2015 року Мінських угодах міститься пункт під номером 6: "Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх". Цей процес має бути завершений не пізніше як на п'ятий день після відводу озброєнь". Глави держав "Норманської четвірки" усно підтримали його, запевнивши на словах".