UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП оскаржує рішення суду про зміну підслідності справи щодо $ 5 млн хабаря від Злочевського

Рішення про зміну підслідності ухвалив Печерський суд.

Печерський районний суд зобов’язав Офіс генпрокурора забрати у Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури справу про $5 млн хабаря керівництву антикорупційних органів, повідомила пресслужба САП. Спеціалізована антикорпрокуратура вже оскаржила таке рішення суду. Мова йде про справу щодо надання хабаря за закриття кримінального провадження стосовно ексміністра екології Миколи Злочевського.

“Вказана ухвала оскаржена до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду 29.12.2020, та згідно відомостей, розміщених на порталі судової влади, 30.12.2020 справу призначено до апеляційного розгляду”, - йдеться у повідомленні.

У САП розповіли, що адвокат підозрюваного подав до Печерського суду дві однакові скарги про нерозгляд прокурором заяви щодо вирішення спору про підслідність. Першу таку скаргу повернули постановою слідчого судді від 2 грудня. Розгляд другої скарги неодноразово відкладали, але 24 грудня слідча суддя Тетяна Ільєва затвердила документ та зобов’язала розглянути спір про підслідність. Тим самим вона передала справу іншому органу. Водночас скаргу Ільєва розглядала без участі прокурора.

“На неодноразові письмові звернення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури отримати короткий або повний текст вказаної ухвали не вбачалось за можливе у зв’язку із відмовою суду надати судове рішення. В Єдиному державному реєстрі судових рішень вказана ухвала відсутня”, - додали в САП.

Пізніше представник суду повідомив Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про те, що станом на 30 грудня матеріали справи вже скерували до Київського апеляційного суду, а запитувану ухвалу 29 грудня видали представнику Офісу генпрокурора. У САП зазначили, що прокурори ОГП не займалися цією справою і не можуть приймати участь у процесуальних діях в рамках кримінального провадження.

“З огляду на викладене вбачається зацікавленість окремих адвокатів, підозрюваних та суду реалізувати вже відпрацьовану у інших резонансних справах схему із незаконної передачі кримінальних проваджень, віднесених до виключної підслідності Національного антикорупційного бюро України, до інших правоохоронних органів”, - зазначили в САП.

❗❗❗ Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №...

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Середа, 30 грудня 2020 р.

Читайте також: НАБУ заявило про протиправний вплив ВРП на розслідування у справах щодо Злочевського

Нагадаємо, 12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт дачі хабара керівництву НАБУ і голові САП Назару Холодницькому в розмірі 5 млн доларів.

Гроші підозрюваний передавав за посередництва заступника начальника ГУ Державної податкової служби у Києві Миколи Ілляшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічі і колишньої начальниці департаменту ДФС Олени Мазурової. Після затримання Кічі в компанії повідомили про те, що він вже давно там не працює.

За ці гроші правоохоронці мали закрити справу про пособництво Злочевського у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали "Реал Банку" (належав олігарху Сергію Курченку): за ч. 5 статті 191 та ч. 3 статті 209 (привласнення майна та легалізація (відмивання) доходів) КК України. 

ВАКС заарештував усіх трьох підозрюваних з альтернативою звільнення під заставу. У липні 2020 року Злочевському заочно оголосили підозру, пізніше суд виніс рішення про його арешт.

1 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила завершення досудового розслідування відповідного провадження.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра ЛємєноваЗаконники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.