UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП оскаржить повернення судом обвинувачувального акта у "справі Мартиненка"

За словами прокурорів, підстави для повернення не обгрунтовані.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подасть апеляцію на рішення Шевченківського районного суду м. Києва про повернення прокурору обвинувачувального акта за обвинуваченням колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка і групи інших осіб у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом.

"Підставою для повернення обвинувачувального акта стало незазначення в обвинувальному акті інформації про те, що місце вчинення окремих злочинних дій обвинуваченими пыд час досудового слідства не встановлено. В окремих випадках розмір шкоди зазначено не в національній валюті. Також колегія суддів вважає порушенням зазначення в акті прізвища, імені та по батькові осіб, які були співучасниками злочину, але в даний час знаходяться в розшуку до винесення обвинувального вироку щодо цих осіб. Відзначені також і інші підстави", - сказано в повідомленні САП у Facebook.

У САП заявляють, що прокурор подасть апеляцію на це рішення суду, оскільки зазначені судом підстави для повернення обвинувального акта чітко не передбачені в ст. 291 Кримінального процесуального кодексу України, в якій вказані вимоги до обвинувального акту.

"Також на цьому ж засіданні судом відмовлено у клопотаннях про заходи запобіжного заходу обвинуваченим та відмовлено у звільненні двох обвинувачених від керівних посад ДП "СхідГЗК" та ДП "НАЕК "Енергоатом". На думку суду, ризики, які обґрунтував прокурор - відсутні. Згідно із законом, це рішення не оскаржується", - повідомили в САП.

У травні Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) передала до суду справу Мартиненка і групи осіб.

Обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України.

Мартиненку також інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" при укладанні та виконанні контрактів на постачання чеського обладнання на загальну суму 6 777 400 євро.

Також Мартиненко обвинувачується у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн доларів шляхом купівлі-продажу уранового концентрату через австрійську компанію-посередника.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата від фракції "Нароный фронт" Миколу Мартиненка. 22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті Мартиненка і відпустив його на поруки низки народних депутатів.