Спеціалізована антикорупційна прокуратура 20 травня 2021 року звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необгрунтованими активів на суму понад 1,2 млн грн, які належать народному депутату України, і стягнення їх відповідно до українського законодавства в дохід держави.
«Прокурорами САП за сприяння НАЗК і НАБУ виявлено факт отримання необґрунтованого активу народним депутатом України 9 скликання. Встановлено, що нардеп, незважаючи на те, що він не є власником об'єктів нерухомості (Жомова яма) і, не маючи права щодо володіння, користування і розпорядження їм, передав вищевказане майно в оренду суб'єкту господарювання з ознаками фіктивності», - повідомляє САП в Facebook.
За оренду нерухомості нардеп протиправно отримав 1 млн 242 236 грн. Ще 10 тис. грн були зараховані на банківський рахунок депутата як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.
За даними джерела "Українських новин" мова йде про депутата Іллю Киву.
Як повідомлялося, член парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління 26 квітня. Захист проходив в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України.
Науковим керівником Киви був доктор наук з державного управління, перший заступник директора Всеукраїнської громадської організації «Центр досліджень проблем публічного управління» Володимир Гурковський, якого в результаті скандалу звільнили.
У Верховній Раді дев'ятого скликання 35 народних депутатів, які за станом на грудень 2020 року отримали ступінь доктора наук, ще 73 мають ступінь кандидата наук (доктора філософії). Причому серед останніх найбільше кандидатів юридичних і економічних наук. Детальніше читайте в матеріалі "Кандидати, доктора наук, професора: у кого з народних депутатів є наукові ступені і надбавки за них"