UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП і НАБУ почали перевірку належності Труханова до злочинного угруповання

До авторів розслідувань вже направлено запити про надання відповідних матеріалів, які стали підставою для розслідування і публікації.

Спеціальна антикорупційна прокуратура почала перевірку інформації про причетність мера Одеси Геннадія Труханова до злочинного угруповання, а також про факти незаконного збагачення і володіння елітною нерухомістю в Лондоні, про що раніше повідомляли ЗМІ, передає "Українська правда" з посиланням на коментар прокурора Валентина Мусіяки.

"І я як прокурор, і детективи ознайомилися з матеріалами журналістського розслідування. Безумовно вони обробляються і в межах компетенції будуть перевірені в рамках досудового розслідування кримінальної справи", - сказав Мусіяка.

За його словами, до авторів розслідувань вже направлено запити про надання відповідних першоджерел або інших матеріалів, які стали підставою для розслідування і публікації.

"Зараз вживаються заходи для перевірки цих фактів у належний процесуальний спосіб. За результатами тоді вже буде прийнято відповідне процесуальне рішення про вказане майно... У випадку, якщо будуть підтверджені факти, що майно належить саме підозрюваному, то будуть вжиті заходи, передбачені статтею 170 КПК (Накладення арешту на майно)", - додав прокурор.

Також він повідомив, що якщо будуть підстави вважати, що були факти незаконного збагачення або вчинення інших злочинів, то будуть прийматися рішення по ним.

У свою чергу в Національному антикорупційному бюро також підтвердили, що детективи вивчають опубліковані матеріали про нібито наявність у мера Одеси нерухомості у Великобританії і 24 квітня звернулися до авторів з проханням надати детективам будь-яку додаткову інформацію для подальшого вивчення.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов в 1990-х роках був членом злочинного угруповання, яка складалася з одеситів і орудувала в Європі, повідомляє BBC. Автори розслідування, яке ґрунтується, в тому числі на "райських документах", стверджують, що крім Труханового в ОЗГ входили Олександр Ангерт, раніше судимий за вбивство, і Микола Фомічов. Діяльність угруповання була пов'язана з Одеським портом та махінаціями з нафтопродуктами. Труханів, згідно з даними журналістського розслідування, навчав інших членів групи прийомам рукопашного бою і навичкам поводження з вогнепальною зброєю.

Ім'я Труханового вже спливало у зв'язку з корупційним скандалом в Одесі. 14 лютого в аеропорту "Бориспіль" співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам Національного антикорупційного бюро мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися до України з Польщі та Ізраїлю відповідно.

15 лютого Соломянський суд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн гривень застави. Сума застави для його заступника Павла Вугельмана, на думку САП, мала скласти 30 млн, а для інших підозрюваних – по 10 млн гривень.

Напередодні НАБУ повідомило про підозру їм обом, а також директору Департаменту комунальної власності Олексієві Спектору, голові постійної комісії з питань комунальної власності Василеві Шкрябаю, ще одній посадовій особі та двом представникам комерційних компаній у рамках справи заводу "Краян".

Детальніше про справу одеського градоначальника читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц - бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".