UA / RU
Підтримати ZN.ua

САП і НАБУ не "підмітатимуть" за іншими органами – Холодницький

Очільник САП вважає, що військова прокуратура в гонитві за піаром порушує принцип підслідності і відкриває кримінальні справи, що мають туманну судову перспективу.

Заступник генерального прокурора – голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький жорстко прокоментував дії правоохоронних органів, зокрема, військової прокуратури, які розслідують злочини, підслідні Національному антикорупційному бюро і САП.

"На тренді боротьби з корупцією з нею хочуть боротися всі", – заявив Холодницький в ефірі "5 каналу" ввечері у вівторок, 5 липня.

За словами глави САП, слідчі органи нерідко відкривають кримінальні провадження з порушенням ст. 82 Кримінально-процесуального кодексу, проводять слідчі дії, а потім намагаються передати матеріали в НАБУ.

Холодницький звернув увагу, що судова перспектива таких справ є туманною: "Завідомо винні особи, які вчинили корупційні злочини, через процесуальні порушння можуть спокійно повернутися на свої посади".

Зокрема, Холодницький нагадав про справу проти заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука, яку відкрила військова прокуратура. Також голова САП запевнив, що про затримання заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика, він дізнався зі ЗМІ.

"Якщо є ДТП, кого ви викликаєте? Поліцію? А чому не військову прокуратуру? Нехай вона оформить протокол і направить його в поліцію. За такою ж схемою, як вони роблять це зараз", – обурився Холодницький, і запевнив, що він має намір боротися з цією практикою.

"Я такі справи не прийматиму, і НАБУ такі справи не завершуватиме. Ми не створені для того, щоб "підмітати" за іншими органами", – підсумував голова Антикорупційної прокуратури.

Як повідомлялося,3 червня за хабар у 80 тисяч доларів у Миколаєві спіробітники військової прокуратури та СБУ затримали першого заступника губернатора Миколи Романчука. Пізніше при обшуку в його будинку виявили валізу з 300 тисячами доларів, підземний тунель, де розташовувалися сейфи. У них чиновник зберігав золоті злитки, старовинні книги та ікони, нагороди, столове срібло, а також "чорну бухгалтерію".

Нагадаємо, у понеділок, 4 липня, співробітники військової прокуратури, ГПУ, СБУ та МВС провели в Рівненській області операцію з ліквідації організованої злочинної групи, яка займалася незаконним видобутком бурштину. У складі групи – працівники прокуратури, МВС, СБУ і місцеві чиновники.

Під час операції було проведено 132 обшуки і затримано заступника прокурора області Андрія Боровика, якого слідство вважає лідером ОЗУ.