UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції проти РФ повинні зберігатись, поки існують причини їх введення - Волкер

Ситуація на сході України далека від стабілізації, зазначає спецпредставник США.

Поточний рік став найбільш кривавим за майже чотири роки російської агресії в Україні, повідомив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер в інтерв'ю італійському виданню La Stampa.

У зв'язку з цим він закликав зберігати санкційний тиск на Росію.

"Дуже важливо, щоб вони (санкції – ред.) залишалися чинними, поки існують причини, черех які їх ввели. Ключовою умовою є виконання Мінських угод, їх провал є сильною мотивацією. Дуже важливо, щоб США і Європа були єдині у своїй позиції з цього питання", - підкреслив спецпредставник Держдепартаменту США.

На думку Волкера, конфлікт в Донбасі не заслаб. Про це свідчать дані про кількість обстрілів і жертви серед мирного населення.

"2017 був найбільш жорстким роком. Кількість порушень перемир'я збільшилася, кількість загиблих мирних жителів найвища з початку боїв", - зазначив Волкер.

Спецпредставник США по Україні також наголосив на важливості відведення важкого озброєння від лінії розмежування в Донбасі і дотримання режиму припинення вогню.

"Потрібно зберігати тиск. Росіяни повинні змусити свої сили дотримуватись перемир'я та відвести зброю. Ми прагнемо досягти домовленості, за якою Москва відводить свої сили і дозволяє блакитним шоломам ООН зайняти позиції для забезпечення безпеки", - сказав він.

Питання анексії Криму, за його словами, є довгостроковою проблемою.

"Ми не можемо визнати анексію. Я не думаю, що Росія незабаром погодиться повернути Крим, тому нам потрібна тривала політика невизнання і збереження санкцій", - резюмував Курт Волкер.

Зазначимо, 21 грудня Європейський Рада поширила офіційне повідомлення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії ще на шість місяців – до 31 липня 2018 року.

Відповідне рішення було ухвалене за підсумками Саміту ЄС 14 грудня, на якому президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з доповіддю про імплементацію Мінських домовленостей і вказали на відсутність передумов для зняття санкцій.

Санкції проти Росії були введені Європейським Союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.

Тим часом Міністерство торгівлі США ввело нові обмеження для двох російських компаній, що працюють на військово-промисловий комплекс.

Як повідомлялося раніше, санкції США стосовно РФ діятимуть до тих пір, поки Москва не поверне контроль над окупованим Кримом Україні і не виведе війська з території Донбасу, заявив державний секретар США Рекс Тіллерсон, виступаючи на засіданні ОБСЄ у Відні.