За офіційними показниками, сальдо міграції в Україні позитивне. Про це повідомив заступник директора Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Олександр Гладун.
За його словами, в останні роки в Україну в'їжджає на 11-14 тисяч мігрантів більше, ніж виїжджає з України. Кількість мігрантів всередині країни зростає за рахунок вихідців із Середньої Азії і Кавказького регіону. За словами демографа, в Україні неможливо порахувати точну кількість мігрантів, оскільки більшість з них знаходяться в країні нелегально.
"І хоча ми скаржимося на наш рівень життя, він не найнижчий у світі, і в порівнянні з деякими країнами багатьох він цілком влаштовує", - підкреслив експерт.
За словами Гладуна, також складно порахувати кількість мігрантів з України, які залишилися в Європі, США і Канаді на постійне проживання.
Раніше повідомлялося, що Україна перестала бути головним постачальником мігрантів в Росію. За оцінками ООН, кількість мігрантів з України, що працюють у країнах ЄС, перевищує 5,9 мільйонів.
За даними Мінсоцполітики, більше трьох мільйонів українських громадян постійно працюють за кордоном. Ще дев'ять мільйонів щороку виїжджають на сезонні роботи в сусідні країни.
За оцінками Нацбанку, в 2017 році українці на заробітках надіслали в Україну $ 9,3 млрд, тобто на $ 2 млрд більше, ніж вважалося раніше. Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".