Українська розвідка не виключає можливість переростання російської агресії проти України в повномасштабну військову операцію із захопленням нових територій. Однак вважає реалізацію цього сценарію восени малоймовірною, зазначає голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк у своїй статті для ZN.UA.
Прийняття стратегічного рішення про проведення наступальної силової операції проти України, зокрема в районі Північно-Кримського каналу) обмежують такі фактори:
- падіння цін на світових ринках нафти й газу та зменшення надходжень до російського бюджету;
- сподівання Москви використати COVID-19 для перезавантаження відносин із Заходом;
- наближення місцевих виборів в Україні і сподівання Москви посилити присутність проросійських сил в українському політикумі;
- відволікання ресурсів на турецько-російське протистояння в Сирії та Лівії, а також , опосередковано, в рамках вірмено-азербайджанського конфлікту;
- місцеві вибори у РФ у вересні 2020 р. при падінні рейтингу довіри до Путіна до 23% та зростання протестної активності.
Від наказу про наступ Кремль утримують також перипетії передвиборчої ситуації в США та розвиток переговорного процесу з врегулювання ситуації на Сході України в мінському та нормандському форматах. Але зосередження концентрації уваги Сполучених Штатів виключно на своїх внутрішніх проблемах з ходом переговорного процесу «не за російським сценарієм» істотно підвищує готовність Москви в який раз перетнути «червону лінію».
Українська розвідка вважає, що комплексний вплив цих факторів робить для Кремля несвоєчасним сценарій військової агресії проти України восени 2020 року.
Проте в подальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися в масштабну військову операцію із захопленням нових українських територій. Цьому можуть сприяти такі фактори:
- необхідність відволікання уваги від ряду внутрішніх російських проблем (зниження рейтингу російської влади через погіршення життя населення, стрімке падіння економіки, ослаблення вертикалі влади, фронда регіональних еліт);
- потреба вирішення соціально-економічних проблем тимчасово окупованого Криму (водопостачання, провал курортного сезону);
- концентрація уваги наших провідних міжнародних партнерів виключно на власних, внутрішніх проблемах (складні виборчі процеси, радикальне загострення соціальних, демографічних та економічних питань, біженці, тероризм).
Докладніше читайте в статті голови СЗР Валерія Кондратюка «Релакс не на часі» у ZN.UA.