UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розведення в Донбасі: Україна просить ОБСЄ не пускати на ділянки замаскованих бойовиків

Окупанти заходять туди "під прикриттям" нарукавників "СЦКК-JCCC".

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації припинення вогню просить Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ сприяти недопущенню на ділянки розведення військ в Донбасі бойовиків російсько-окупаційних військ.

Питання обговорювалося під час робочої зустрічі сторін, що відбулася на Донеччині напередодні.

"Українська сторона СЦКК звернулася до СММ ОБСЄ щодо сприяння в недопущенні перебування представників збройних формувань Російської Федерації у нарукавних пов'язках з написом "СЦКК" на ділянці розведення сил та засобів № 1(Станиця Луганська) біля відновленої українськими спеціалістами частини мосту", - повідомляє пресцентр штабу операції Об'єднаних сил.

При цьому для маскування окупанти використовують лише нарукавники, залишаючи зброю та форму, що дозволяють ідентифікувати їх саме як членів бандформувань.

На зустрічі також обговорено результати виконання Плану-графіку на ділянках розведення № 2 та № 3 і прилеглих територіях, і проблеми контролю і координації припинення вогню для проведення ремонтно-відновлювальних робіт на об'єктах цивільної інфраструктури.

Співрозмовники також обмінялися оцінками безпекової ситуації на ділянках розведення та визначили шляхи подальшої взаємодії. Наступна робоча зустріч запланована на 19 грудня, після проведення чергового засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Нагадаємо, упродовж червня-листопада на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).

Розведення військ в Донбасі й імплементація в українське законодавство "формули Штайнмаєра" були умовами Кремля для нової зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів країн-учасниць. Однак гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія.

Відведення ЗСУ почалося попри відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.

Докладніше про розведення в Донбасі та прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".