Апеляційний суд Києва у середу, 5 червня, відпустив під домашній арешт колишнього снайпера спецпідрозділу "Омега" Дмитра Хмеля, підозрюваного у вбивстві театрального режисера, учасника Революції Гідності Олександра Храпаченка.
Відповідне рішення ухвалив суддя Денис Масенко, повідомив LB.ua прокурор Ігор Зємсков. "Запобіжний захід змінили на домашній арешт, цілодобове утримання з носінням електронного браслета", - повідомив Зємсков.
За словами прокурора, апеляційну скаргу на арешт Хмелю подали його адвокати, вони просили змінити підзахисному запобіжний захід або ж скасувати рішення суду, мотивуючи своє прохання недостатньою кількістю доказів і станом здоров'я підозрюваного.
Обвинувачений провів під арештом майже вісім місяців, його звільнили в залі суду. Сторона обвинувачення не згодна з рішенням суду, прокурор Зємсков вважає достатніми докази того, що кулю, яка вбила Храпаченка, було випущено саме з гвинтівки підозрюваного.
"Висновки балістичних експертиз пов'язують кулю та гвинтівку, з якої стріляли. Оболонка кулі, яку витягли з тіла вбитого Храпаченка, випущено зі снайперської гвинтівки, яку було закріплено за підозрюваним Дмитром Хмелем. У книзі обліку видачі зброї 15.02.2014 зафіксовано, що він отримував цю зброю для виконання завдань. А здав цю зброя, згідно із записами, 21.02. 2014", - підкреслив він.
У обвинувачення також є огляди місця подій і відеозаписів, які свідчать про те, що Хмель знаходився на вулиці Інститутській у Києві саме з цією гвинтівкою.
Нагадаємо, 15 листопада суд заарештував Дмитра Хмеля за підозрою у розстрілі учасників Революції Гідності на вулиці Інститутській у Києві. Зокрема, вбивстві Олександра Храпаченка.
Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року підозрюваний зі снайперської гвинтівки "ТЅ.М308" застрелив Храпаченка, який разом з іншими активістами перебував перед "сніговою барикадою".
Підозрюваному інкримінують злочини, передбачені п. п. 5, 12 ч. 2 ст. 115 (вчинення умисного вбивства, здійсненого способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб) і ч. 3 ст. 365 (перевищення влади та службових повноважень) Кримінального кодексу України.
У 2016 році Хміль звільнився з Національної гвардії України у званні підполковника. З 2013 року обіймав посаду старшого інструктора з підготовки снайперів загону спеціального призначення з боротьби з тероризмом Внутрішніх військ. Брав участь в Антитерористичній операції на сході України (нині операція Об'єднаних сил – ред.).