UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розшукуваного учасника нападу на Найєма затримали в Україні - адвокат

О 18:00 суд розгляне застосування до нього раніше обраного запобіжного заходу.

Громадянина Азербайджану Магомеда-Аміна Саітова, який у квітні минулого року разом з трьома іншими зловмисниками напав на тоді ще народного депутата Мустафу Найєма, затримали в Україні, повідомив його захисник Масі Найєм.

З 18 лютого 2019 року Саітов знаходився у базі Інтерполу з "червоною" карткою – арешт та екстрадиція до України. Однак Азербайджан відмовлявся видавати підозрюваного Україні.

"Нападник на мого брата, Саітов Магомед-Аміна, наразі знаходиться в Україні. Його затримали і сьогодні о 18:00 буде судове засідання за клопотанням прокуратури міста Києва про застосування раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою… Як він перетнув кордон України – загадка", - пише Масі Найєм у своєму Facebook.

Слухання проводитиметься у Шевченківському районному суді Києва, справу розглядатиме суддя Віталій Циктіч.

Нагадаємо, 30 квітня на Мустафу Найєма напали три людини, згодом до них приєдналася ще одна особа. Приводом для нападу став дорожній конфлікт. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи та струс мозку. Депутата шпиталізували та прооперували.

Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК. Затримати його правоохоронцям не вдалося – у день скоєння злочину він залишив Україну та вилетів до Баку з Борисполя.

Для Магомеда-Саліха Саітова суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, для Ахмеда Саітова й Умолта Темірбулатова - нічний домашній арешт. 26 липня Саітову і Темірбулатову пом'якшили запобіжний захід до особистого зобов'язання.

7 травня Шевченківський райсуд Києва заочно обрав Магомеду-Аміну Саітову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави. Слідчий суддя також ухвалив рішення доставити Саітова до суду для розгляду питання про застосування обраного йому запобіжного заходу. Однак Азербайджан відмовився видавати його Україні.