UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розшукуваний Інтерполом екс-директор "Укрспецекспорту" готує позови проти України в Лондоні

Сергія Бондарчука підозрюють у заволодінні 7,5 мільйонами доларів державних коштів.

Колишній офіцер СБУ, народний депутат, директор державної компанії "Укрспецеспорт" у 2005-2010 роках Сергій Бондарчук, якого розшукують МВС України та Інтерпол, живе в Лондоні й готує позови проти України, повідомляє "Радіо Свобода".

Журналістам проекту "Схеми" вдалося з'ясувати, що розшукуваний українськими правоохоронцями та Інтерполом Бондарчук проживає в Лондоні, планує повернутися в ряди СБУ, готує позови в українські та європейські суди і свою провину в інкримінованих йому злочинах не визнає.

"Я маю законне право тут знаходитися, мої стосунки з британською владою абсолютно зрозумілі і прозорі", − заявив Бондарчук журналістам.

Український суд заарештував майно Бондарчука: два автомобіля Range Rover, 10 мільйонів доларів на банківських рахунках і нерухомість. Однак, Бондарчук встиг переоформити маєток у селі Козин Київської області на свою дружину. Крім того, як з'ясували журналісти, Бондарчук зумів вивести з України 700 тисяч доларів за допомогою банківських установ, підконтрольних бізнес-партнеру Дмитра Фірташа Івану Фурсіну, а також народному депутату України Юлії Льовочкіній.

Читайте також: СБУ перевіряє "Укрспецекспорт"

У червні Інтерпол оголосив Бондарчука в міжнародний розшук. МВС України оголосило в розшук Бондарчука в лютому 2015 року. Згідно з опублікованими даними на сайті МВС, Бондарчук зник 28 січня. Суд постановив затримати Бондарчука з метою приводу.

21 січня 2015 року Головна військова прокуратура повідомила Бондарчуку про підозру у вчиненні ним злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (заволодіння шляхом зловживання службовим становищем чужим майном групою осіб за попередньою змовою в особливо великих розмірах) і ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, екс-директор "Укрспецекспорту" в 2005-2008 роках змінив укладені раніше військові контракти, ввівши в них посередників і зменшивши тим самим доходи держави на 7,5 мільйонів доларів. Цю суму держкомпанія перерахувала за надання консультаційних послуг компаніям Aeropartner LLР і Aeropartner LLС, якими за фактом ці послуги не надавалися.