Очищення території Донецької і Луганської областей від вибухонебезпечних предметів може розтягнутися на десятиліття. До такого висновку прийшла група гуманітарного розмінування з Данії, яка працює у зоні бойових дій з 2017 року, повідомляє прес-центр штабу ООС.
"За оцінками фахівців, у тому числі і представників Данської групи гуманітарного розмінування..., йдеться про десятки років копіткої праці", - сказано в повідомленні, поширеному в середу, 9 жовтня.
У штабі також повідомили, що вже понад місяць у зоні проведення операції Об'єднаних сил працює зведена група розмінування Національної гвардії України, що займається пошуком, виявленням і знешкодженням вибухонебезпечних предметів. За цей період роботи нацгвардійці утилізували 138 боєприпасів і близько 3 тисяч патронів для різних типів стрілецької зброї.
Нагадаємо, 30 квітня минулого року президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на Сході України і початок Операції об'єднаних сил.
За перші 10 місяців ООС групи розмінування ЗСУ і ДСНС очистили понад 10 тисяч га території і знешкодили понад 10, 5 тисяч вибухонебезпечних предметів. Станом на початок жовтня піротехніки ДСНС обстежили понад 6 тисяч га території і знешкодили понад 27 вибухонебезпечних предметів.
6 грудня минулого року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Докладніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".