UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розгляд справи "беркутівців" навряд чи завершиться у найближчі два роки - адвокат Небесної Сотні

Зокрема. суд допитав ледь половину потерпілих.

Розгляд справи за обвинуваченням п'яти колишніх співробітників "Беркуту" у вбивствах 48 активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року не буде завершено в Святошинському суді в найближчі два роки. Так вважає адвокат сімей Героїв Небесної Сотні і потерпілих на Майдані Павло Дикань.

"Рік тому ми припускали, що в 2018 році ми побачимо закінчення процесу щодо співробітників "Беркуту", які звинувачуються у вбивствах і терористичній діяльності на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Але, на жаль, виходячи з темпів судового процесу, ми розуміємо, що в 2018 році закінчити цю справу нереально. Боюся, що і через рік буду говорити, що і в 2019 році він не завершиться", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Дикань зазначив, що просування у цій справі є, але процесуальні особливості українського законодавства не дозволяють прогнозувати якісь реальні терміни. Зокрема ще не допитані всі потерпілі, а також триває слідчий експеримент, призначено низку експертиз, які ще не почалися.

"Ми навіть ще не перейшли до допиту свідків. Причому будуть обов'язково як свідки обвинувачення, так і захисту, в тому числі, Янукович, Захарченко, Портнов, уявні "грузинські снайпери". Тобто їх буде дуже багато, і завдання адвокатів – максимально затягти цей процес", - пояснив він.

Адвокат вважає, що головуючий суддя Сергій Дячук намагається розібратися в цій справі, яка є дуже складною.

"Дуже багато матеріалу, і я йому не заздрю. Кожні два місяці потрібно розглядати питання про запобіжний захід, маса клопотань, експертиз, в яких потрібно розбиратися. Була проблема з присяжними, яким не платили грошей", - зазначив Дикань.

У грудні минулого року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності завершено на 80%, а також анонсував застосування процедури заочного засудження у відношенні екс-президента Віктора Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також екс-голови СБУ Олександра Якименка.

Раніше начальник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк повідомив про те, що наразі у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 350 особам, стосовно 230 направлено до суду обвинувальні акти, і є вже більше 35 вироків.

У той же час, реальний термін позбавлення волі отримала лише одна людина - так званий "тытушка", якого засудили до 4 років колонії.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотна сторона очевидності", а такожі в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".