Посиливши обстріли в зоні АТО на Донбасі, в тому числі з застосуванням ствольної (122-мм і 152-мм) і реактивної (РСЗВ БМ-21 "Град") артилерії, російсько-терористичні війська активно проводять перегрупування своїх сил, повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.
Так, на захід і південний захід від Горлівки фіксується висування підрозділів бойовиків на передову. Всього близько 300 осіб. Дані підрозділи перекидають на автотранспорті через П'ятихатки і Михайлівку, через Озеряновку і Трикотажку. Близько 10 одиниць ББМ перекидаються окремо.
В район Єнакієве з боку Шахтарська перекидають живу силу, предмети МТС і військову техніку.
"За добу зафіксовано переміщення до 30 од. вантажного автотранспорту, 8 од. ББМ (в основному БТР-70/80). Крім цього, окупанти підсилюють ППО в районі Єнакієвого - за добу зафіксована перекидання в район даного н. п. 2-х од. самохідних зенітно-ракетних комплексів 9К35М "Стріла-10М" (перевезення здійснювалося на тралах)", - зазначає Тимчук.
Крім того, група "ІС" фіксує перекидання самохідної артилерії окупантів в район південно-західніше Луганська (н. п. Лутугине).
"Зокрема, з боку н. п. Біле партіями по 2-3 одиниці було перекинуто близько 10 од. 152-мм САУ 2С3 "Акація", а також 3 од. БТР-80 і 3 Камаза (не виключено, одна з гсабатр зі складу частин "2-го АК ЛНР" перекинута на навчання в район "Лутугинских таборів", оскільки подальшого перекидання не зафіксовано)", - додає координатор.
Нагадаємо, що 21 грудня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдик заявив, що учасники переговорів домовилися про припинення вогню з 24 грудня.
Проте, як повідомили в штабі АТО, режим дотримання тиші протримався близько 25 хвилин, після чого терористи продовжили обстріли позицій ЗСУ з різних видів озброєння, у тому числі, ствольної артилерії і мінометів.
Написи "ЛДНР" означають не тільки відсутність основних прав і свобод, небезпеку для життя, - але і невизначеність майбутнього, де змінні змінюються з такою швидкістю, що спрогнозувати завтрашній день часом не легше, ніж розібратися в тому, що було вчора. Існує три сценарії можливого майбутнього окупованих територій: велика війна, вибори і нічого не зміниться. Детальніше про можливе майбутнє Донбаса читайте в матеріалі Станіслава Васіна "Донбас-2017: три сценарії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".