UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський пропагандист з СММ ОБСЄ покинув Україну — МЗС

Через наявність дипломатичної картки у Миколи Алексєєва є імунітет.

Член моніторингової місії ОБСЄ Микола Алексеєв, який закликав вбивати українців у соцмережах і прославляв ОРДЛО, покинув територію України, передає "Радіо Свобода". У свою чергу Міністерство закордонних справ України порушило перед керівництвом місії ОБСЄ питання про "зухвалу антиукраїнську риторику" росіянина Миколи Алексеєва.

"МЗС України було порушено питання щодо зухвалої антиукраїнської риторики М. Алексєєва перед СММ ОБСЄ. Главою місії було вжито відповідних заходів, а М. Алексеєв залишив територію України", – зазначили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що члени місії ОБСЄ мають дипломатичні картки, відповідно до міжнародних угод України, тому користуються дипломатичним імунітетом.

"Відповідно до пункту 2 статті 5 Меморандуму "Привілеї та імунітети Місії та її персоналу", місія та її члени, які є посадовими особами ОБСЄ, користуються на території України таким самим статусом, правами, привілеями та імунітетами, які надаються урядом дипломатичним представництвам, дипломатичним агентам, акредитованим в Україні, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року... Згідно з пунктом 2 статті 8 Меморандуму "Візи та дипломатичні картки і номерні знаки", Уряд України видає дипломатичні картки для всіх членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ. Дипломатична картка Миколі Алексеєву була видана на підставі офіційного звернення (вербальна нота Місії від 3 травня 2019 року)", – зазначили в МЗС.

Як повідомлялося, представник місії ОБСЄ на сході України Микола Алексєєв публікував у соцмережах побажання смерті українцям і прославляв терористів "ДНР" і "ЛНР".

Пізніше Алексєєв прибрав з соцмереж вказівки на свої публікації і обмежив доступ до інформації. Після цього його сторінка взагалі стала недоступною. Однак журналісти отримали документальне підтвердження статусу цієї людини - дипломатична картка, видана МЗС у травні поточного року.

Як пише у своїй статті для DT.UA Георгій Почепцов, сучасна російська пропаганда не може вважатися тоталітарною.

"Сучасна пропаганда 2.0 несе в собі велику дозу розважальності, ми навіть готові купувати її, звертаючись до телесеріалів, фільмів або книжок, тим самим переводячи цю пропаганду навіть на самоокупність", - наголошує експерт.

Докладніше про природу і вплив пропаганди читайте у статті Георгія Почепцова "Пропаганді ти не скажеш до побачення, пропаганда не прощається з тобою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".