UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські ЗМІ повідомили про відмову Захарченка скасовувати нелегітимні вибори

Заяву лідера незаконної "Донецької народної республіки" процитувало російське агентство "РИА Новости".

Глава сепаратистської організації "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що вибори 2 листопада 2014 року ніхто в республіці скасовувати не буде, оскільки вони були проведені в повній відповідності з демократичними стандартами і мають абсолютно легітимний статус".

На мітингах на початку квітня 2014 року жителі Донецької і Луганської областей України, що "не визнали легітимність лютневого перевороту", проголосили створення "народних республік". Після проведених у травні того ж року "референдумів" "ДНР"/"ЛНР" оголосили про свій "суверенітет", сформували власні "органи влади", а в листопаді провели "вибори глав республік і депутатів парламентів".

"В основі цих виборів лежить референдум 11 травня 2014 року, який повністю відобразив волю народу, тому ніхто скасовувати результати виборів 2 листопада не буде", - сказав Захарченко, коментуючи заяву президента України Петра Порошенка про необхідність скасувати результати виборів.

Захарченко нагадав, що "вибори в ДНР 2 листопада 2014 року були проведені в повній відповідності з демократичними стандартами і мають абсолютно легітимний статус".

"Порошенко намагається зробити все для того, щоб зірвати Мінські угоди, при цьому зробити вигляд, що їх виконує. У комплексі заходів чітко прописано, що і коли повинно бути зроблено. Нічого про скасування результатів виборів там немає", - сказав Захарченко.

Читайте також: Обама і Меркель наголосили на необхідності прискорення імплементації Мінських угод

Раніше представники "ЛНР" в підгрупі з політичних питань тристоронньої контактної групи з України заявили про готовність провести місцеві вибори не раніше ніж через 90 днів після набрання чинності законом про амністію для учасників подій в Донбасі.

Як повідомило джерело ZN.UA, Кремль висловив готовність обговорювати заміну Захарченко та Плотницького в обмін на визнання виборів. Легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької та Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.

Нагадаємо, Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню, надання Донбасу особливого статусу і відновлення контролю українкою армії за кордоном з Росією.

На початку вересня 2015 року президент України Петро Порошенко виключив продовження виконання Мінських угод на 2016 рік. "Ні, всі повинні виконати зобов'язання у 2015 році, тому що Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод", - сказав він.

Проте дію Мінських угод фактично було продовжено на 2016 рік. Як вважає представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний, з 1 січня почався процес Мінськ-3.

В свою чергу, Порошенко спростував можливість існування третіх Мінських угод, спрямованих на врегулювання ситуації в Донбасі.