Російські журналісти образилися на виконання національного гімну, який у Страсбурзі заспівала українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) замість відповіді на запитання журналістки з РФ. Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив президент України Петро Порошенко, зазначивши, що образа є правильною реакцією для країни-агресора.
"Російські "журналісти" сказали, що наші депутати образили їх виконанням українського гімну у Страсбурзі під час сесії ПАРЄ. Це правильне сприйняття та правильна реакція для країни-агресора", - написав Порошенко.
За його словами, виконання гімну України було єдиною відповіддю на провокаційні запитання "фейкового російського каналу".
"Приємно, що за 4 роки ми сформували іншу країну, яка по-іншому співає гімн, і ми це побачили у Страсбурзі, коли ПАРЄ продовжила санкції проти РФ. Єдиною відповіддю на провокаційні запитання фейкового російського каналу був наш український гімн, який заспівали наші депутати", - додав Порошенко.
Нагадаємо, під час вчорашнього засідання ПАРЄ не підтримала зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Обговорення ПАРЄ показало, що в залі немає голосів для зміни правил, як хотіли представники від Росії - для цього потрібно було наявність підтримки двох третин депутатів.
Зазначимо, що ключова українська поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях. Резолюція пропонує підвищити поріг прийняття двома третинами голосів, у той час як зараз, необхідна лише половина тих, хто проголосував "за те, що істотно ускладнює введення санкцій проти РФ. В українській поправці запропоновано залишити правило половини для ряду санкцій, включаючи позбавлення Росії права голосу.
Друга поправка забороняє брати участь у роботі ПАРЄ депутатам, які обиралися в округах незаконно анексованого Росією українського Криму, і на інших окупованих територіях.
Також Комітет правил процедури рекомендував Асамблеї підтримати норму, згідно якої ініціюються додаткові покарання для Москви у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, в 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.
Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ. Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".