UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські суднобудівники збираються через суд вимагати поставок українських двигунів для ВМФ

Через припинення поставок українських ГТД в Росії не можуть завершити будівництво кораблів ВМФ.

Російська Об'єднана суднобудівна корпорація, яка не може добудувати свої кораблі через припинення поставок українських газотурбінних двигунів, збирається через суд вимагати від української сторони виконання вже оплачених контрактів.

Українські двигуни у Росії мають намір замінити власними аналогами, однак це буде можливо тільки наприкінці 2017 - початку 2018 року, а на даний момент російські суднобудівники відчувають "тимчасові труднощі", вирішити які збираються через суд.

"Як відомо, політичне керівництво України в односторонньому порядку припинило будь-які відносини у сфері ВТС і припинило відвантаження продукції на адресу російських підприємств. В роботі верфей Об'єднаної суднобудівної корпорації такі недобросовісні дії суміжної держави викликали тимчасові труднощі, пов'язані з оснащенням споруджуваних фрегатів проектів 11356 і 22350 газотурбінними двигунами (ВМД)" – йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті ОСК.

Перші три сторожові кораблі проекту 11356 і перші два кораблі проекту 22350 вже оснащені газотурбінними двигунами українського виробництва.

Наступні фрегати обох проектів будуть оснащені двигунами російського виробництва з характеристиками, які, як очікується, будуть перевершувати українські аналоги.

У корпорації повідомляють, що в кінці 2017 - початку 2018 року поставки газотурбінних двигунів для кораблів ВМФ Росії почне НВО "Сатурн".

Передача флоту фрегатів з установками, випущеними в рамках імпортозаміщення, намічена на початок 2020 року, інформує ОСК.

Раніше віце-прем'єр РФ дмитро Рогозін заявив, що Росія не зможе в найближчі 3 роки замінити українські двигуни для ВМФ. За оцінками російського віце-прем'єра, російським вченим знадобиться 2 роки, щоб відтворити українську технологію і ще рік – щоб налагодити серійне виробництво.