UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські спецслужби намагалися "повісити" на українця екоцид в Армянську - СБУ

ФСБ завербувала колишнього працівника "Кримського титану" й за традицією звинуватила у роботі на українську спецслужбу.

Російські силовики намагалися змусити українця зізнатися у нібито вчиненні диверсії на заводі "Кримський титан" у серпні 2018 року, аварія на якому призвела до екологічної катастрофи на півночі анексованого Криму, повідомляє прес-центр СБУ.

За даними контррозвідників, представники ФСБ Росії завербували мешканця Херсонщини, який раніше працював на "Кримському титані" і відвідував окупований півострів взимку минулого року. Шляхом психологічного та фізичного тиску від українця вимагали зізнатися у роботі на СБУ та причетності до аварії на заводі, вбачаючи у цьому ознаки диверсії.

Не отримавши від українця реальних свідчень, ефесбешники змусили його під диктовку написати "зізнання" про роботу на СБУ і зобов'язання про таємну співпрацю. Після повернення на материкову Україну чоловік повідомив про вербування для ведення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці українську спецслужбу.

"За наявною в СБУ інформацією, підвищений інтерес у ворожих спецслужб викликають представники органів державної влади, правоохоронці, військові та члени їх сімей, а також громадяни, які тривалий час працювали на стратегічно важливих об'єктах. Служба безпеки вкотре застерігає наших співвітчизників за можливості уникати поїздок до РФ, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей і АР Крим", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.

Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.

Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.

Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".