Російські окупанти українського Криму готують на анексованому півострові низку терактів. Дестабілізація ситуації на півострові дозволить ввести туди додаткові війська для спроби захоплення частини південного сходу Херсонської області, повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
Окупанти продовжують використовувати анексований український півострів як військову базу, ігноруючи погіршення екологічної ситуації та потреби його жителів. Масштабне перекидання на півострів військових і техніки вже призвело до масових витоків пального, зокрема в акваторію Чорного моря.
Погіршення економічної і екологічної ситуації у Криму й свавілля російських силовиків негативно впливають на соціально-політичну обстановку. У Кремлі розглядають варіанти посилення тут поліцейського режиму, створення штучного приводу для введення доппідрозділів ЗС РФ і ескалації російсько-української війни із захопленням частини Херсонської області.
"За наявною інформацією, спецслужби Росії розглядають можливість проведення найближчим часом (кінець липня - початок серпня) низки провокацій на окупованій території АР Крим, зокрема зі здійсненням терористичних актів проти цивільного населення окупованого Криму з масовими жертвами", - пише Тимчук на своїй сторінці в Facebook.
Основними об'єктами атак можуть стати громадські місця (торгові центри, ринки, масові заходи) та об'єкти інфраструктури (пункти водопостачання та склади з пальним). Для атак проти мирного населення та цивільної авіації можуть бути використані важке озброєння й ракети - за "донбаським сценарієм".
При цьому всі провокації будуть покладені окупантами на "українські ДРГ".
"На це вже "натякнув" під час візиту в Севастополь секретар Ради безпеки РФ Н. Патрушев, заявивши, що наразі існує висока загроза дестабілізації ситуації у Криму внаслідок агресивної політики української влади і членів радикально налаштованих проукраїнських організацій", - додає Тимчук.
Таким чином окупанти формують громадську думку про існуючу загрозу та створюють привід для застосування російських військ для захоплення частини південного сходу Херсонської області.
Нагадаємо, 19 грудня минулого року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.
У квітні Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.
Також серед вимог відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.
Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".