UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські хакери надсилають "коронавірусні" листи українським держустановам – СБУ

За перший квартал СБУ нейтралізувала більше сотні атак.

Протягом першого кварталу 2020 року Служба безпеки нейтралізувала 103 кібератаки на інформресурси державних органів влади, повідомила прессулжба СБУ. З березня більшість атак відбувається проти відомств, які забезпечують боротьбу з коронавірусом. За даними СБУ, за більшістю атак стоїть Росія.

"З початку карантину хакерські угруповання, зокрема, масово направляють на поштові скриньки державних установ електронні листи на тематику коронавірусу. До е-мейлів насправді прикріплені файли зі шкідливим програмним кодом, який активізується при відкриванні листа", - зазначили в СБУ.

Вказано, що більшість кібератак скерували російські спецслужби, які намагалися віддалено отримати доступ до комп'ютерів українських державних органів. В СБУ додали, що після отримання доступу, спецслужби РФ планували спотворити чи знищити інформація, поширювати фейки нібито від імені держструктур, а також дискредитувати дії української влади.

"Загалом у січні-березні СБУ припинила роботу майже 2 тисяч веб-ресурсів, які хакери використовували для здійснення кібератак", - зазначили в СБУ.

За зібраними матеріалами відкрито 117 кримінальних проваджень, у тому числі 42 за фактами несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерів, автоматизованих систем і комп'ютерних мереж (статті 361, 362 Кримінального кодексу України).

Також СБУ направила органам держвлади рекомендації щодо дотримання кібернетичної та інформаційної безпеки. Спецслужба закликала користувачів не відкривати листи з додатками від невідомих адресатів, обов'язково перевіряти їх за допомогою антивірусних програм і дотримуватись правил кібергігієни.

Читайте також: Німеччина видала ордер на арешт російського хакера підозрюваного у зломі Бундестагу

Раніше Британський національний центр компʼютерної безпеки заявив про викриття операції російських хакерів, які атакували низку університетів Сполученого Королівства. Постраждалі університети працюють над виготовленням вакцини проти коронавірусу. У Британії вважають, що до кібератак причетні також представників інших "ворожих держав", які намагаються викрасти дані про британські розробки проти COVID-19.