Посольство Росії в США оприлюднило заяву, у якій висловило обурення щодо відсутності реакції Вашингтона на трагічні події в Одесі 2 травня 2014 року, а також "заморозку" їх розслідування Києвом. Росіяни назвали це небажанням об'єктивно поглянути на ситуацію з правами людини в Україні, пише ТАСС.
"Обурені тим, що адміністрація США обходить одеські події і фактичну "заморозку" їх розслідування Києвом мовчазною згодою. Це підтверджується тим, що засудження цієї трагедії і подібних їй численних злочинів в Україні не знайшлося місця в нещодавній доповіді Держдепу щодо ситуації із правами людини у світі", - йдеться в документі.
У посольстві вважають це небажанням США об'єктивно поглянути на порушення прав людини в Україні та, скориставшись своїм впливом на київську владу, примусити її виправити цю ситуацію.
"Викликає глибоке занепокоєння, що США, які проголошують себе мало не "мірилом" нетерпимості до порушень прав людини, на догоду політичній кон'юнктурі лицемірно закривають очі на кричущі випадки свавілля з боку українських націонал-радикалів", - заявляють російські посли.
Дісталося й українській владі, яка не бажає розслідувати інцидент. У дипмісії заявили, що це сприяє зростанню радикальних настроїв у країні.
"Безкарність дає націоналістам відчуття вседозволеності. Їх безчинства не припиняються. Множаться випадки осквернення пам'ятників історії, присвячених героїчній боротьбі українців і всього радянського народу з фашизмом", - йдеться в пропагандистській заяві.
В Одесі у середу, 2 травня, відбулися заходи, присвячені четвертій річниці вуличних зіткнень і пожежі в Будинку профспілок. Щоб не допустити зіткнень, поліція обмежила допуск на Куликове поле і Соборну площу, а також на прилеглі до них території.
2 травня 2014 року в Одесі сталися масові сутички прихильників єдності України і проросійських бойовиків. В ході масових заворушень загинули 48 людей і постраждали більше 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.
Попри спробу Росії покласти відповідальність за трагічні події на "українських націоналістів", оперативні дані СБУ свідчать, що в зіткненнях брали участь бойовики-найманці з Придністров'я, їх дії координувалися диверсійними групами з РФ, а фінансувалися колишніми членами уряду Януковича.
Також, за результатами розслідування спеціальної комісії, дії самих пособників терористів якраз і призвели до підпалу Будинку профспілок, що стало причиною загибелі більше сорока осіб. Зазначалося, що з верхніх поверхів нападники почали закидати мирних громадян запальними сумішами і вести по них вогонь з вогнепальної зброї. У результаті використання ними "коктейлів Молотова" виникла пожежа, з верхніх поверхів вона поширилася на значну площу будинку.