UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська "Фабрика тролів" могла сприяти поширенню кору в Європі — дослідження

Спалах кору найсильніше вразив країни Східної Європи, в тому числі Україну.

Російські "тролі" у соцмережах, які розпалювали ворожнечу перед президентськими виборами в США 2016 року, можливо, зіграли роль у виникненні всесвітньої кризи в охороні здоров'я, вважають дослідники. "Тролі" могли внести свій вклад у виникнення спалаху кору в Європі в 2018 році, який забрав життя 72 людей і вразив більше 82 тисяч людей - в основному в країнах Східної і Південно-Східної Європи, які й раніше ставали метою кампанії дезінформації, що йшли з Росії. Про це пише "Радіо Свобода".

Зараз експерти в США та Європі працюють над оцінкою впливу російських кампаній "тролів" і ботів на поширення цього захворювання - тим, що вони поширювали медичну дезінформацію і посилювали сумніви серед громадськості про необхідність щеплень.

Дослідження вже задокументували, як кіберкампанії російського "Агентства інтернет-досліджень", так званої "Фабрики тролів", яку звинувачували у втручанні в президентські вибори в США 2016 року, з 2014-го штучно розпалювали в соцмережах спори щодо необхідності вакцинації.

Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що сумніви щодо вакцинації стали причиною однією з найбільших загроз здоров'ю людей у всьому світі.

Професор Університету Джорджа Вашингтона Дейвід Бронятовскі задокументував, як "тролі" розпалювали суперечки навколо щеплень в США і "підривали громадський консенсус щодо вакцинації", починаючи з 2014 року.

Він розповів, що "тролі" прикидалися в соцмережах нормальними людьми і починали обговорювати тему щеплень в рамках своєї стратегії розпалювання політичної поляризації.

"Це відома стратегія: влізти в групу за інтересами до якогось конкретного питання або теми і поступово намагатися внести до її обговорення нові речі", - пояснив він.

За його словами, добираючись до вразливої підгрупи і отримуючи послідовників з неї в соцмережах, російські "тролі" штовхали своїх послідовників на те, щоб ті поширювали повідомлення і про інші питання, відповідні лінії Кремля. Зокрема, увійшовши в групу противників вакцинації, поширювали повідомлення відомих борців з щепленнями, щоб завоювати довіру до себе.

Читайте також: Спалах кору на Одещині поширився ще на кілька сіл

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що в Україні сумарна кількість хворих на кір вища, ніж в інших країнах Європейського регіону разом узятих, 53 тисячі хворих проти близько 34 тисяч. Згідно зі звітом організації, минулого року у Європі через хворобу померли 72 людини, з яких 16 – жителі України.