UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росії доведеться піти на поступки, щоб вийти з війни проти України – RFERL

На думку автора, скоро стане зрозуміло, наскільки Москва у відчаї і чим готова пожертвувати.

Росія намагається знайти рішення виходу з війни в 3, яке б дозволило їй зберегти лице. Але наскільки вона відчайдушно налаштована, ми скоро побачимо.

Про це в подкасті Daily Vertical говорить політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він нагадує, що сьогодні Держсекретар США Джон Керрі в Цюріху проведе зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. І очікування щодо результатів їхньої розмови вищі, ніж зазвичай. Все тому, що впродовж останніх кількох тижнів коментатори і експерти говорили про те, що Кремль через поглиблення економічних проблем шукає компроміс щодо війни проти України.

В цей же час світ побачив небачений спалах дипломатичної активності щодо українського конфлікту. Спочатку президент США Барак Обама розмовляв про це з Володимиром Путіним. Потім представник Кремля Борис Гризлов прилетів в Київ і зустрівся з президентом України Петром Порошенком. А також помічник Держсекретаря Вікторія Нуланд в Калінінграді зустрілася з радником Путіна Владиславом Сурковим. Щоб обговорити Донбас.

Тож, на думку оглядача, немає жодних сумнівів, що вирішальний момент наближається. До цього часу всі дипломатичні зусилля із завершення війни упиралися в одну і ту ж проблему: на яких умовах захоплені проросійськими терористами території Донбасу будуть реінтегровані в склад України?

Москва хоче "заштовхати" ці терарії разом з ватажками проросійських бойовиків, яких російська сторона хотіла б лишити на своєму місці. Росія вимагає від Києва так званого "спеціального статусу" для самопроголошених "республік". Таким чином, вони б стали "троянським конем" Кремля, який дозволяв би йому дестабілізувати Україну, коли тільки заманеться.

Україна ж хоче, щоб захоплені нині території очолили політики, які переможуть на демократичних виборах, які повинні відбутися згідно з українським законодавством до того, як ці території повернуться під контроль Києва.

Москва згодна повернути Києву контроль над українським кордоном після того, як так звані "ДНР" і "ЛНР" будуть знову інтегровані в склад України. А українська сторона наполягає на протилежному: спочатку контроль над кордонами, а потім вибори і повернення в склад країни.

"Тож під питанням лишається, наскільки Москва відчайдушно шукає рішення для завершення війни проти України? Це стане зрозуміло з того, чим вона погодиться пожертвувати заради виходу", - вважає Вітмор.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писала, що зустріч Нуланд і Суркова свідчить, що Росія відпускає Донбас додому. Експерт Московського Центру Карнегі Балаша Арабіка, скрута, в якій опинилася російська економіка, змушує Москву змінити політику щодо України.