UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відмовилася надати допомогу Придністров'ю - ЗМІ

Зараз невизнана республіка знаходиться в складному становищі і відчуває складнощі з проведенням соціальних виплат.

Росія відмовила 3 в черговий транш фінансової допомоги, яку в Москві просив лідер регіону Євген Шевчук, пише російська "Независимая газета".

Про це журналістам повідомили у Верховній раді Придністров'я. Тирасполь нібито сподівався отримати 100 млн дол., щоб здійснити виплату пенсій та виконати інші соціальні зобов'язання, з чим, через складну ситуацію в економіці, у нього виникли проблеми.

Проте, пише видання, на прохання придністровців в уряді РФ відповіли відмовою. За словами джерела, "в Москві висловили невдоволення з приводу чартерних рейсів, якими літає президент Придністров'я Євген Шевчук, і послалися на економічні труднощі в самій Росії".

Директор молдавського Центру стратегічних досліджень і політичного консалтингу Анатол Царану висловив припущення, що це продиктовано зміною ставлення Кремля до невизнаної республіки, якуою нібито можуть поступитися в обмін на визнання Криму російським.

"Росія сьогодні в складному становищі у зв'язку з Кримом, ситуацією на сході України, а також економічною кризою в самій РФ. Невизнане Придністров'я стає для Москви непосильною ношею", - вважає він.

НГ зазначає, що зараз у Придністров'ї стоять або функціонують з неповним навантаженням ряд підприємств, які споживають дешеві або безкоштовні російські енергоресурси. Борг Тирасполя перед РФ за газ обчислюється $ 5 млрд. Електроенергія надходить на місцеві заводи з Молдавської ГРЕС, у якої - російський власник.

Царану зазначає, що у ЗМІ з'явилася інформація про те, що російські інвестори почали йти з Придністров'я. Депутат Верховної ради Придністров'я, віце-президент Центру моделювання стратегічного розвитку Дмитро Соїн зазначає, що "відхід російських інвесторів з Придністров'я - тривожний знак для його населення".

Парламентарій стверджує, що, за його даними, в держвласність Придністров'я може повернутися Молдавський металургійний завод (ММЗ), який є одиним з основних бюджетоутворюючих підприємств.

"Причиною може бути блокада регіону Україною, скасування пільг ЄС у зв'язку з санкціями по відношенню до Росії, втрата ринків збуту. Для придністровців, які завжди розраховували на допомогу російської держави і російських інвесторів, це перспектива залишитися на голодному пайку", - зазначив Соїн.

Раніше Росія заявляла про те, що готова підтримувати сепаратистські тенденції в Молдові. У жовтні минулого року министр закордонних справ Росіїі Сергій Лавров заявив, що Придністров'я матиме право самостійно визначити своє майбутнє у разі зміни Молдовою свого позаблокового військово-політичного статусу.