UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія постійно перешкоджає розслідуванню катастрофи MH17 – Зеркаль

Олена Зеркаль порівняла знищення літака, що виконував рейс МН17, з терактом над Локербі.

Впродовж п'яти років з дня знищення пасажирського Boeing-777 рейсу MH17 над Донбасом російська сторона лише ветувала та блокувала рішення, ігнорувала запити про правову допомогу й продукувала фальшиві теорії. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"У трагедії МН17 проступає все більше аналогій з Локербі (теракт над містом Локербі, під час якого загинуло 270 осіб, - ред.) Знадобилося 15 років перш, ніж Лівія визнала свою відповідальність і виплатила компенсації за підірваний літак Pan Am 103. Були використані усі можливі інструменти – розслідування, суди, міжнародні договори, резолюції Ради Безпеки тощо", - зазначила Зеркаль.

Вона зауважила, що винна держава заперечувала свою причетність, перешкоджала правосуддю й намагалася уникнути відповідальності, й наразі Росія обрала таку ж стратегію щодо збитого літака МН17.

"Єдине, на що може розраховувати РФ, - це якісь помилки та недоліки під час розслідувань та судових процесів. Тому Росія так завзято тиражує політичні заяви малайзійських політиків. Але при цьому не помічає, що правоохоронні органи Малайзії активно працюють у рамках слідства. Ці 5 років розслідування в умовах протидії з боку РФ навчили нас як не припускатися помилок", - додала заступниця міністра.

За її словами, були створені правові умови для "справедливого і якісного" судового розгляду справ проти виконавців, використовуються усі міжнародно-правові механізми притягнення до державної відповідальності Росії.

В оприлюдненому відео на сторінці МЗС у Facebook Зеркаль також зазначила, що РФ на політичному рівні постійно ставить під сумнів міжнародне слідство і його ефективність, чим саме перешкоджає слідству.

Нагадаємо, 19 червня слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнгу". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.

Детальніше про розслідування катастрофи читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Малайзійські кульбіти у справі МН17" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".