UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія не виконала рішення ЄСПЛ за полоненими українськими моряками

Згідно із вказівкою суду, Москва повинна була надати повну інформацію по захопленим у полон українцям до 3 грудня, проте цю вимогу було проігноровано.

Росія проігнорувала рішення Європейського суду з прав людини та не надала в строк повну та вичерпну інформацію щодо українських моряків, захоплених у полон в Керченській протоці, заявив президент України Петро Порошенко в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, передає "Українська правда".

"Ми всі повинні чітко розуміти, що вони не підсудні злочинному російському суду, бо згідно із Женевською конвенцією, а вони були захоплені у результаті акту агресії, вони військовополонені", - підкреслив він.

Президент зазначив, що рішення Європейського суду Росія просто проігнорувала.

"Згідно з тією інформацією, якою я володію, Росія порушила рішення ЄСПЛ і жодної інформації не надала. Тому ми зараз повинні об'єднати зусилля всього світу ", - заявив він.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав уряд Російської Федерації надати інформацію про полонених моряків Військово-Морських Сил України до наступного понеділка, 3 грудня. Росія повинна була повідомити про: захоплення моряків і юридичні підстави їх утримання; місцях утримування; завданих пораненнях; об'ємах наданої медичної допомоги.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування". Україна заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.

Про відсутність у РФ підстав для кримінального переслідування українців читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".