Росія постійно нарощує військовий потенціал в анексованому Криму, що може призвести не лише до збільшення загрози для материкової частини України, але й до зміни етнічного складу населення півострову, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
"Величезне питання – збільшення військового потенціалу Росії на території Криму. Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що родини переїжджають в Крим жити разом з військовими. Переїжджають не на день, і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства" , - підкреслив він під час зустрічі з європейськими колегами в рамках діалогу з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною.
Георгій Тука нагадав, що окупаційна "влада" півострову блокує українські сайти, що унеможливлює вивчення кримчанами української мови, літератури та історії. Кримські абітурієнти також втрачають можливість готуватись до вступу в українські виші.
Після анексії Криму Російською Федерацією на півострові почалися викрадення кримських татар. Про порушення прав кримських татар говорив також міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Росія не виконала жодної обіцянки щодо поліпшення становища кримських татар.
Разом з тим, в січні 2015 року кримські татари звернулися в ООН з проханням не допустити їх знищення. У заяві йдеться, зокрема, про випадки викрадення кримських татар і порушення їх прав: "Внаслідок чергового захоплення Криму корінне населення - кримські татари - перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства".
Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв у зв'язку з цим заявив, що обшуки, допити та кримінальне переслідування кримських татар з боку російської влади і силовиків покликані змусити їх покинути півострів.