В 2016 році 3 може наважитися на захоплення острова Зміїний у Чорному морі, щоб дестабілізувати Одесу. Про це в статті для Atlantic Council пише колишній радник міністра закордонних справ Швеції Аарон Корева.
Він звертає увагу на те, що у своїй останній промові президент Володимир Путін не згадував Україну. Однак це не означає, що Кремль відмовився від агресії проти неї. Тож наступним кроком, на його думку, в 2016 році може стати захоплення російськими військами без розпізнавальних знаків українського острова Зміїний. Це дозволило б Москві облаштувати на його території військово-морську базу, з якої проросійські бойовики і російські солдати під виглядом так званого "ополчення одеської республіки" змогли б влаштовувати напади на торговельні судна, які прямують в порт Одеси.
"Якщо Росія захопить острів, Одесу можна буде відрізати. Це означатиме, що Україна втратить майже весь доступ до моря, оскільки Росія вже контролює Крим та газові поклади між півостровом та островом Зміїний", - пише Корева.
На думку шведського експерта, це стало б "нічним кошмаром" України. В цей же час, професор з міжнародних відносин університету Нью-Йорка Марк Галеотті вважає такий сценарій вкрай малоймовірним.
"Це дуже дуже малоймовірно. Це означало би дуже значну ескалацію конфлікту. Окрім цього захистити Зміїний після захоплення було би надзвичайно складно", - переконаний Галеотті.
Наприкінці минулого року конгресмен-республіканець запропонував озброїти Україну, щоб послабити агресію Росії в Сирії. Республіканець вважає, що постачання в Україну американської бронетехніки, артилерії та інших видів озброєння дозволили б уряду відновити контроль над окупованими територіями.
22 жовтня президент США Барак Обама ветував оборонний бюджет США, в якому було передбачено виділення 300 мільйонів доларів на військову допомогу Україні.
7 жовтня Сенат Конгресу Сполучених Штатів прийняв законопроект, що передбачає можливість початку поставок Вашингтоном зброї Україні.
У червні сенат США переважною більшістю голосів дозволив надавати Україні летальне озброєння. Такий пункт містить прийнятий Сенатом закон про оборонний бюджет на наступний фіскальний рік. Ухвалення фінансового плану Пентагону в наявній редакції відбулося, незважаючи на застереження з боку Білого Дому.