3 для будівництва інфраструктури за процедурою, яка діє на новій території Москви, пишуть "Ведомости". Прискорений режим вилучення земель описано в законопроекті про створення особливої економічної зони (ОЕЗ) у Криму, підготовленому Мінекономрозвитку РФ.
Згідно з цим проектом, територією ОЕЗ на 49 років стане весь півострів. Резиденти ОЕЗ отримають податкові та митні преференції, пільговий доступ до інфраструктури. Для будівництва останньої і потрібне вилучення земель та нерухомості. У законопроекті Мінекономрозвитку РФ пропонується вилучати землі як в орендарів, так і у власників.
Влада повідомить власнику про вилучення протягом семи днів з моменту прийняття рішення. У власника є три місяці, щоб погодитися з компенсацією, інакше ділянку вилучать через суд. На оскарження судового рішення у власника 10 днів.
Це спецрежим, коментує партнер Baker & McKenzie Максим Кузнеченков, в російському законодавстві у загальному випадку на повідомлення про вилучення відводиться рік, оскарження судових рішень в законі ніяк не обмежується. Той же підхід використовується при забудові Нової Москви, розповідає він: три місяці на вилучення, щоправда, без обмеження терміну оскарження судових рішень.
Соціальний ефект може бути непередбачуваним, попереджає український девелопер з досвідом роботи у Криму: межі ділянок там повсюдно накладаються один на одного, буде зачеплено інтереси кількох власників.
Редакція законопроекту неостаточна, йде доопрацювання з федеральними органами влади, повідомив газеті представник Мінекономрозвитку. !zn
Читайте також:
Порошенко пообіцяв невідкладно зайнятися поверненням Криму Україні
МЗС: Відвідування Медвєдєвим Криму в день виборів - зухвалість і свідома провокація
ГПУ: Крим повернеться під українську юрисдикцію ще до завершення нового президентського терміну