UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російським військовим в окупованому Криму потрібно 2,6 млн кубометрів води на рік – Наєв

Сергій Наєв зауважив, що збільшення чисельності російських військових на півострові впливає на забезпечення водою місцевого населення.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив про те, що сьогодні чисельність російських військ в окупованому Криму становить близько 33 тисяч, передає “Укрінформ”. Згідно з нормами Міноборони РФ, на потреби такої кількості військових потрібно 2,6 млн кубометрів води на рік.

“Той факт, що на даний час керівництво Російської Федерації неспроможне повноцінно забезпечити Крим прісними водними ресурсами – досить очевидний. І це, насамперед, спричиняє подальший занепад промисловості та сільського господарства, а також є передумовою виникнення гуманітарної та екологічної проблеми. Згідно з офіційними даними, станом на 01 січня 2021 року, на тимчасово окупованій території АР Крим на постійній основі мешкають 2 416 856 осіб. Разом з тим, наявна чисельність російських військ складає близько 33 000 осіб”, - зазначив Наєв.

Водночас він не виключив, що кількість російських військових на тимчасово окупованому півострові зростатиме й надалі.

“Росія продовжує “накачувати” півострів окупаційними військами. Враховуючи цей факт та згідно з нормами російського Міноборони, для такої кількості військових потрібно близько 2,6 мільйона кубометрів води на рік. Також, крім особового складу військовослужбовців, треба враховувати обслуговування військової техніки, побутові потреби і найголовніше – створення додаткових резервів з водою задля автономного забезпечення потреб у випадку надзвичайної ситуації з метою недопущення зниження боєготовності військових підрозділів”, - додав командувач.

Наєв зазначив, що такі дії військово-політичного керівництва РФ, збільшення чисельності російських військових у Криму та створення там суцільної військової бази суттєво впливають на рівень забезпеченості місцевого населення водою.

Читайте також: Окупанти викачали всю воду з Інкерманського озера

Нагадаємо, понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили.

РФ ратує за відновлення подачі води. Окупанти використовують різні маніпуляції та пропаганду: від звинувачення України в “перекритті Дніпра” до заяв про “гуманітарну катастрофу в Криму”.

Своєю чергою Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Детальніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини СамарОбережно, Крим. Слизько і боляче” для читачів ZN.UA.