UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російським олігархам в Україні належить активів на $2,5 млрд - ЦПК

Деякі поплічники Путіна навіть не перебувають під санкціями

Українська влада конфіскувала активи лише у одного російського олігарха, при тому що росіяни володіють в Україні активами загальною вартістю у $ 2,5 млрд. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

«З 24 травня 2022 року в Україні діє закон 2257-IX, який дозволяє конфіскувати ці активи приблизно за місяць після накладення санкцій на особу. З того часу влада застосувала цей механізм лише до однієї особи - Володимира Євтушенкова. Іншим «гаманцям путіна» досі дають можливість перереєструвати свої активи на підставних осіб та вивести активи за кордон. У той час, як ці мільярди вже могли піти на потреби ЗСУ», - зазначають у ЦПК.

У Центрі протидії корупції нагадують, які саме російські олігархи продовжують заробляти на українцях.

Олександр Бабаков

З жовтня 2021 року - заступник голови Держдуми Федеральних зборів РФ від партії «Справедлива Росія - за правду». Екс-депутат Державної думи від Єдиної Росії. Спецпредставник путіна із взаємодії з організаціями співвітчизників за кордоном.

Ключові активами цього російського  в Україні є:

У ЦПК зазначають, що чисельні скарги щодо арешту активів Бабакова залишені без задоволення.

В той час як Апеляційний суд скасував арешт майна готелю «Дністер» у Львові та готелю «Либідь» у Києві, які належать Бабакову. Санкції проти олігарха накладені у ЄС, Великій Британії, США, Канаді, Швейцарії, Японії, Австралії, а з 7 вересня і в Україні.

Володимир Крупчак

З 2020 року дотичний до українського бізнесу - Київського картонно-паперового комбінату (Обухів), ставши заступником голови наглядової ради і радником генерального директора підприємства. З 2004 по 2007 рік був депутатом Держдуми від партії Єдина Росія. Наразі стверджує, що не має російського громадянства (лише кіпрське).

«Після арешту своїх активів в Україні забезпечує публікацію «джинси» щодо своєї особи та Київського картонно-паперового комбінату в українських ЗМІ: телеефірі ICTV, Коментарі.UA, Стопкор тощо», - додають у ЦПК.

Ключовими активами в Україні, за даними антикорупціонерів є

У вересні 2022 року Національна поліція України заарештувала 169 об’єктів нерухомості на суму понад 10 мільярдів гривень. Ці активи планують передати до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

При цьому в жодній країні на цього російського олігарха не накладено санкцій.

Михайло Фрідман

Співтворець, співвласник та голова наглядової ради директорів консорціуму «Альфа-груп». За даними Wall Street Journal, пропонував керівництву України 1 млрд доларів в обмін на сприяння зняттю санкцій за кордоном. З січня 2018 року перебуває у списку Міністерства фінансів США з топ-200 найближчих до Путіна осіб.

Ключовими активами в Україні є:

Наразі за клопотаннями Офісу Генпрокурора накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 млрд грн: одна з них - холдингова компанія ABHU - володіє 42,4% акцій Альфа-Банку. Суд наклав арешт на активи вартістю 50 млн грн компанії ПРАТ ІДС, яка є імпортером Borjomi в Україну.

На активи олігарха накладено санкції в ЄС, Великій Британії, Швейцарії, Канаді та Австралії.

Читайте також: Невигідно та ризиково: українська влада затягує з конфіскацією активів російських олігархів

Про ситуацію з активами російських олігархів в Україні читайте у статті керівниці юридичного відділу Громадської Організації “Центр протидії корупції” Олени Щербан «Чому в офісі президента не поспішають із конфіскацією активів російських олігархів».