UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський хостинг-провайдер Beget, який обслуговує окупаційну адміністрацію Криму і “ДНР”, має успішний український “клон” 

В Києві, компанія-клон отримала в назві слово “Україна”, але бізнес не розділила

Російський хостинг-провайдер Beget має успішний клон в Україні, який не розриває зв'язки з російським бізнесом та не перебуває ні під українськими, ні під західними санкціями. Beget з 2014 року “надає послуги незаконним органам влади, мілітаризованим організаціям та пропагандистським проектам в окупованих РФ Криму, Донбасі та Запорізькій області. При цьому до компанії досі не застосовано українських та західних санкцій”, – зазначає “Центр журналістських розслідувань”.
Журналісти з'ясували, що засновники та очільники як українського, так і російського бізнесу залишаються у співпраці. Договори між компаніями свідчать про маскування прямого зв'язку між російською та українською часткою бізнесу, але нічого не змінюють у діяльності, включно обслуговуванням окупаційної влади на тимчасово окупованих українських територіях.

Читайте також: В ЄС остаточно криміналізували порушення та обхід санкцій

Український бізнес-клон зареєстрований у 2012 році. “Згодом пітерські засновники вийшли з київської компанії, проте ЦЖР знайшов ознаки того, що вони пов’язані”, – повідомляє видання. Офіційні контактні дані компаній та реєстраційні дані незмінні. До цього часу російська компанія публікує дані української, а українська – вказує російські координати бізнесу.

beget.com/ru

Як встановили розслідувачі, окрім таких формальних ознак український “Бегет” і на рівні ведення бізнесу є постійно пов'язаними. “Засновниками київського «Бегету» були росіяни Ільїн Алєксандр Юрьєвіч та Манікін Алєксєй Юрьєвіч, які володіють частками по 46,5% статутного капіталу російської ТОВ «Бегет» від її заснування і дотепер”, – зазначається у розслідуванні. В українській компанії-клоні керівником з самого початку заснування призначено Голобородька Владислава Олександровича. “Але у 2018 році структура власності «Бегет» кардинально змінилась: частки, що належали росіянам, перейшли до київського керівника, а в назві з’явилось слово «Україна»”, – пише ЦЖР.

Ретельне вивчення діяльності згаданого підприємця вказує на думку розслідувачів на те, що він є юристом і здійснює супровід багатьох юридичних осіб, включно із промисловим бізнесом чи, разом із дружиною, кафе на одному з престижних курортних територій Середземномор'я. 

Щодо діяльності згаданого бізнесу під час широкомасштабного вторгнення, то як виявилось, цей хостинг-провайдер не лише підтримував російську владу сплачуючи податки, але й активно взаємодіяв для підсилення окупаційних сил. “Буквально через кілька годин після повномасштабного вторгнення РФ був активований телеграмканал «Южный плацдарм», наступного дня – сайт з такою ж назвою, слідом – канал «Югинформбюро». Увесь цей «холдинг» виконував для окупантів важливу роль – він ішов попереду чи на спинах армії РФ, створював інформаційний супровід агресії на півдні України, поширював пропагандистські наративи і дезінформацію. А крім того, слугував «фабрикою фейків» для російських медіа-сіток на півдні України та поширював заяви керівників окупаційних адміністрацій.

Як повідомляла «Русская служба ВВС», з моменту створення сайт «базувався на серверах російського хостинг-провайдера Beget із Петербурга, але потім переїхав на американський Cloudflare, який дозволяє приховувати реальних власників», – зазначають розслідувачі.

Відповідаючи на запити журналістів Владислав Голобородько по-різному пояснював наявні зв‘язки з РФ – необхідністю перевірити дані, виконанням договорів. Зрештою він припинив спілкування із журналістами не надавши відповіді на запитання яким чином він зміг виїхати під час дії режиму воєнного стану за кордон, про що свідчить чимало фото та дописів у кафе яке він відкрив у Чорногорії.

Нещодавно Президент Володимир Зеленський своїм указом увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 квітня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо 86 юридичних осіб, а також семи фізичних осіб. Відповідний документ 5 квітня був опублікований на сайті глави держави.