Отримані супутникові знімки показали, що в зоні відчуження вирують пожежі на площі 10111 га. Усього ж зараз є 31 осередок великих пожеж. Про це повідомили у Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.
Причиною пожеж стають далеко не завжди бойові дії. Як виявилося, підпалами лісів та ярів займаються російські окупанти. Такі ворожі дії збільшують рівень радіоактивного забруднення повітря.
«До широкомасштабного російського вторгнення радіаційний фон у зоні відчуження контролювався за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану у 39 пунктах. Наразі такий контроль та гасіння пожеж неможливі внаслідок окупації зони відчуження російськими військами», — зазначили у Мінприроди.
Спостерігати за пожежною ситуацією можна завдяки супутниковим знімкам NASA та Європейського космічного агентства ESA.
«Однак через обмеження даних дистанційного зондування Землі, які використовуються нашими спеціалістами, ми не виключаємо існування значної кількості менших джерел загоряння», — зазначили у міністерстві.
Наявні дані показують, що у зоні відчуження сформувалися 31 осередок великих пожеж. Вони охопили природні екосистеми, а також занедбані села зони відчуження.
«Завдяки сприятливим погодним умовам, пожежі зараз самозгасають. Проте через низку факторів найближчим часом прогнозується збільшення кількості та площі пожеж. Не виключаємо, що за сприятливих умов пожежі набудуть катастрофічних масштабів 2020 року», — наголосили у Мінприроди.
Станом на 26 березня локалізовано такі пожежі:
- Денисовицьке лісництво – 4 осередки, орієнтовна площа загоряння – 724,22 га;
- Котовське лісництво — 11 осередків, постраждали природні екосистеми та відселені села Бобер, Пухове, Нова Марківка, Шевченкове, Котовське, Жовтневе, Володимирівка, Тараси та Поліське. Орієнтовна площа пожеж — 7672,35 га;
- Корогодське лісництво — 10 осередків, постраждали природні екосистеми та відселені села Стечанка та Черевач. Орієнтовна площа загорянь — 549,29 га;
- Детятківське лісництво — 4 осередки, постраждали природні екосистеми та відселене село Россоха. Орієнтовна площа пожеж — 359,32 га;
- Луб'янське лісництво — пожежею охоплено природні екосистеми та території відселених сіл Буда та Товстий ліс. Орієнтовна площа загорянь – 771,87 га;
- Паризьке лісництво — площа пожеж — 34,24 га.
Нагадаємо, що в Києві зафіксували незначне підвищення радіоактивного цезію в повітрі.