UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські хакери могли закласти основу для вторгнення РФ в Україну ще в 2021 році — Microsoft

Використання Росією кібератак, ймовірно, тісно пов'язане з її прямими військовими діями.

Російські хакери почали масштабні кібероперації проти України ще в березні 2021 року. Ймовірно, це заклало основу для подальшого військового вторгнення РФ в Україну, йдеться у звіті Microsoft.

Як зазначає Microsoft, пов'язані з РФ хакери почали готуватися до вторгнення в Україну ще в березні 2021 року, посилюючи атаки на українські організації, щоб закріпитися в їх системах.

Зокрема, коли російські війська почали просуватися до кордону з Україною, фіксувалися спроби отримати доступ до розвідданих за допомогою кібератак. До середини 2021 року ворожі хакери націлювалися на ланцюжки поставок не тільки в Україні, але і в країнах-членах НАТО.

У звіті зазначається, що вже на початку 2022 року російські хакери більш активно почали атакувати шкідливим ПЗ українські організації. А після військового вторгнення РФ в Україну кібероперації були розгорнуті для підтримки стратегічних і тактичних цілей.

У Microsoft вважають, що використання Росією кібератак, ймовірно, тісно пов'язане, а іноді й безпосередньо пов'язане з її прямими військовими діями проти служб та установ, які мають вирішальне значення для цивільного населення.

Читайте також: США запропонували винагороду до 10 млн доларів за інформацію про хакерів із РФ

Російські хакери дедалі частіше атакують пересічних українців.Крім того, зростає також кількість інформаційно-психологічних операцій проти населення України в соцмережах та месенджерах, повідомляє Держспецзв'язку.

Зловмисники здійснюють фішингові розсилки, щоб отримати доступ до облікових даних українців. Компанія Meta попередила про злом акаунтів публічних людей та військових за допомогою даних, які були викрадені під час фішингових розсилок. У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду та заклики до українців здаватися.

Зростає кількість розсилок під виглядом інформації про держдопомогу для переселенців, а також тих, хто був змушений виїхати за кордон.