UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни відмовляються підписувати контракти з Міноборони РФ, щоб не воювати в Україні — ГУР

Розривати діючі контракти військовим "допомагає" саме міністерство, яке і досі називає війну проти України "спецоперацією". 

Громадяни Росії дедалі частіше відмовляються підписувати та продовжувати діючі контракти на службу у Збройних силах РФ через небажання брати участь у «спеціальній військовій операції». Для цього вони нерідко користуються послугами юристів. Таку інформацію оприлюднив представник Головного управління розвідки Кирило Скібіцький в інтерв’ю «Крим.Реалії».

За його словами, порівняно з першими місяцями війни, у росіян суттєво зменшилося бажання воювати проти України. Окремі підрозділи мають проблеми з укомплектуванням і щедрі обіцянки Міноборони не допомагають переконати військових підписувати нові контракти на службу.

«Якщо в перші місяці той же самий БАРС – «бойовий армійський склад цієї країни», як вони його називають, доволі активно залучався і ми знаємо, як йшли і йдуть формування цих батальйонів – то зараз ми знаємо вже є ознаки того, що громадяни Росії відмовляються підписувати контракти. Ті, які перебувають в БАРСі, не хочуть підписувати контракти на проходження служби, тому що вони розуміють – їх відразу направлять до нас, на нашу територію, для ведення бойових дій», – сказав Скібіцький.

Читайте також: Родичі бурят-відмовників просять допомоги у Шойгу

Він наголосив, що часто російські військові звертаються до послуг юристів, які радять їм, як на законних умовах припинити службу в Збройних силах РФ. Представник ГУР зазначив, що «велику послугу» росіянам робить саме Міноборони, яке називає війну проти України «спеціальною операцією». Таке формулювання дає змогу військовим не продовжувати контракти, оскільки з  юридичної точки зору вони не нестимуть за це жодної відповідальності.

«Юридично війни немає, є «спеціальна операція», яка дозволяє по поверненню в свій підрозділ не продовжувати контракт. І тут юристи, як то кажуть, їм навпаки підказують, як це правильно зробити. Тому що, якщо б була війна, це була б зовсім інша відповідальність за невиконання наказу», – додав Скібіцький.

Читайте також: В Бурятії контрактникам погрожують ув’язненням за відмову воювати в Україні

Раніше повідомлялося про три сотні окупантів із Дагестану, які самовільно склали зброю і виїхали з України.

Підсумки війни під час її гарячої фази підбивати ще рано. Однак чому б не поглянути, як оцінюють те, що відбувається, в інших країнах, яких так чи інакше торкнулося нинішнє протистояння Добра і Зла, та які висновки там уже зробили? Читайте про це у статті Сергія Корсунського «Агресія Росії проти України: уроки нашої війни».