UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни створили черговий фейк про Олену Зеленську: фактчекінг

Інформацію поширив ресурс, який було створено дев'ять днів тому.

Мережею шириться черговий фейк пропагандистських ресурсів РФ про буцімто купівлю першою леді України Оленою Зеленською автомобіля Bugatti Tourbillon за 4,5 млн євро.

За традицією, для більшої переконливості в мережу запустили відео начебто працівника автосалону, в якому він розповідає про нібито проведення закритої презентації елітного авто спеціально для української делегації.

У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України повідомили, що ці повідомлення є фейком і черговим намаганням росіян дискредитувати родину президента України.

Фактчекери зазначають, що першоджерелом цього фейку стало французьке видання «Verite Cachee», яке було створене дев’ять днів тому – 22 червня 2024 року.

Окрім цієї публікації на сайті розміщені статті, які висвітлюють війну проти України з російського боку. Крім цього, в більшості матеріалів автори посилаються на російських офіційних осіб або пропагандистів.

«Людина, яка позиціонується як працівник магазину, має лише чотири публікації в соцмережі Instagram, а перша публікація була оприлюднена чотири  дні тому. Також слід зазначити, що чоловік у кадрі має ознаки штучно згенерованого дипфейку», – зазначили у ЦПД.

У Центрі протидії дезінформації припустили, що пропагандисти РФ запустили цей фейк напередодні саміту НАТО, для того щоб дискредитувати вище керівництво України на міжнародній арені.

Читайте також: Державний переворот та торгівля дітьми: росіяни запустили фейки про Залужного та Зеленську

Раніше ворог вже генерував та поширював неправдиву інформацію про те, що під час візиту до США перша леді України Олена Зеленська у Нью-Йорку нібито придбала у бутику Cartier прикрас на понад мільйон доларів. Неправдиві повідомлення, які були спростовані, поширювались через нігерійські ЗМІ. 

Також росіяни розповсюджували  фейк про нібито російське громадянство першої леді. У Telegram-каналах почали масово поширювати відео, нібито зняте у квартирі подружжя Зеленських у тимчасово окупованій Ялті із паспортом дружини президента. Однак виявилось, що фото на нібито виданому у 2014 році паспорті було зроблене лише у 2022 році.

Наприкінці минулого року російські пропагандистські Telegram-канали поширили фейк про те, що президент України Володимир Зеленський за 8 мільйонів євро купив віллу міністра пропаганди часів нацистської Німеччини Йозефа Геббельса.